Gündem

Çocuklar Markete ve Pazarlara Giremeyecekler

Corona virüs ile mücadele ülkede devam ediyor. Her gün tedbir sınırları biraz daha genişletiliyor. Bu süreçte İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yeni bir açıklamada bulundu. Çocukların virüs salgınından etkilenmemesi için market ve Pazar yerlerine alınmasına kısıtlama getirildi.

İstanbul Valisi tarafından şehir içinde alınan tedbirlere örnek olarak pek çok açıklama yapıldı. Sabah 06:00’dan itibaren geçerli olmak üzere yapılacak olan tüm yurt içi uçuşlarda belirli sebeplere bağlı olarak ‘Seyahat İzin Belgesi’ istenecek. İzin belgesi olmayan vatandaşların uçmaları engellenecek. Bu konuda sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan vali yurt dışı uçuşların tamamen iptal olduğunu da dile getirdi.

Çocuklara Yasaklar Getirildi

Pazar ve market alanları içerisinde bazı vatandaşların çocuklarıyla alışveriş yaptıklarının belirlenmesi üzerine konu hakkında birtakım yasaklar getirildi. Artık çocuklar market ve Pazar yerlerine alınmayacak. Bazı ailelerin çocuklarıyla sokakta dolaşmak için bu tür yerleri tercih ettikleri belirlendi. Yasaklara uymayanlara para cezası verilecek.

Şehirlerarası otobüslerin ve uçuşların yasaklanması üzerine bazı taksi işletmeleri vatandaşlara mesaj atmaya başladı. Yolculukların taksi ile yapılabileceğine yönelik bazı kararların alınması üzerine Vali bu konuda da kısıtlamaların getirildiğini açıkladı. Bu tür araçlarla şehirlerarası yolculuklar yapılmayacak. Isparta Valiliği tarafından da benzer bir açıklama yapıldı. Bu noktada artık çocuklar market ve Pazar yerlerine alınmayacaklar. Salgınların önlenmesi ve daha büyük can kayıplarının yaşanmaması için tedbirlerin uygulanması gerektiği ifade ediliyor. Uygulanmayan tedbirler bu noktada çeşitli şekillerde cezalandırılacak. Salgının yayılması ve daha tehlikeli bir hale gelmesi halinde daha katı yasakların getirilmesi planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı