Gündem

Corona Virüs Bilgilendirme Slaytı Yayınlandı

Corona Virüsü’nün gün geçtikçe hızla artıyor olması ve henüz bir tedavisinin bulunmaması her geçen gün daha fazla endişe ve paniğe yol açıyor. Corona Virüsü’ne karşı alınacak önlemler tartışılırken Amerikan Hastaneler Birliği yaptığı sunumla virüs ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Amerikan Hastaneler Birliği (American Hospital Association) Şubat ayında internet üzerinden virüsle ilgili bir sunum yaptı. Sunumda virüsün nasıl yayılacağı ile ilgili öngörülerde bulunuldu.

Corona Virüsü’ne  Karşı Nasıl Hazırlık  Yapılması Gerekiyor

Sağlık Hizmeti Yöneticilerinin Bilmesi Gerekenler: COVID-19’a Hazırlık adıyla bir sunum gerçekleştiren Ulusal Ebola Alıştırma ve Eğitim Merkezi temsilcileri, Corona Virüsü’nün yayılma dinamikleri ve yayılma hızı ile ilgili bilgiler verdi.

University of Nebraska Medical Center’dan Profesör Dr. James Lawler’ın öngörüleri ise şöyle ;

  • Corona virüsü dolayısıyla 4,8 milyon hastaneye yatırma vakası
  • ABD genelinde toplam 96 milyon vaka
  • 480 bin ölüm
  • Hastaneler, ciddi bir grip sezonunun 10 katı büyüklüğünde bir etkiye karşı hazırlanmalı , gibi maddelere yer verildi.
Corona Virüs Bilgilendirme Slaytı Yayınlandı

Bu öngörüler ile ilgili net bir zaman belirtilmezken, zaman içerisinde tahminlerin değişiklik gösterebileceği belirtildi. Yapılan açıklamada bu öngörülerin bazı uzmanların fikri olduğunu Amerikan Hastaneler Birliği’nin genel öngörülerini yansıtmadığı ifade edildi.

Harvard Üniversitesi Epidemiyoloji (Salgın Hastalıklar Bilimi) Profesörü Marc Lipstich de Lawler ile benzer öngörülere sahip olduğunu açıkladı. Dünyanın %40’ı ila %70’inin virüsten etkileneceğini belirtti.

Birkaç gün önce ABD’de, Corona Virüs’le(Kovid-19) ilgili önlemleri almakla sorumlu Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC), tanı için test uygulanan kişi sayısına dair verileri internet sitesinden kaldırması tepkiye neden olmuştu.

Corona Virüs Bilgilendirme Slaytı Yayınlandı

Dünya’da En Son Corona Virüsü’nün Görüldüğü Ülkeler

Yakın zamanda Şili’de de ilk kez görülen Koronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama yapılmıştı. Ülkede ilk Corona Virüsü vakasına rastlandığı belirtilmiş. Hastanın Talca şehrinde yaşayan 33 yaşında bir erkek olduğu öğrenilmişti. Ayrıca Belarus’ta ve Senagel’de rastlanan Corona Virüsü’nden dolayı Bae’de de okulların erken tatil edilmesi kararı alınmıştı.

Halihazırda 51 vakanın görüldüğü İngiltere Corona Virüs ile ilgili yaptığı eylem planında okulların erken tatil edilmesi, büyük çaplı organizasyonların engellenmesi ve gerekirse bir süre evden çalışılması gerekebileceğini açıklamıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı