Gündem

Corona Virüs Bu Ülkelere Giriş Yapamadı

Corona Virüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Hali hazırda Antarktika dışında tüm kıtalarda Corona Virüs tespit edildi. 9 ülkede ise halen Corona Virüs vakası ortaya çıkmadı. İşte, Corona Virüs salgınında vaka görülmeyen ülkeler.

9 Ülkede Corona Virüs Yok

1 Nisan 2020 tarihinden itibaren ortaya çıkan verilerin sonucunda halen 9 ülkede Koronavirüs vakası tespit edilmedi. Google arama motorunda en çok aranan soru “Corona Virüs olmayan ülkeler” oldu. Bazı kesimlerce bu aramaların belki bir kaçış yöntemi belki de merak duygusu ile yapıldığı görüşü hâkim. Uzmanlar, “Şu an Corona Virüs vakası tespit edilmeyen ülkeler vatandaşlarına test yapmadığı için hiçbir veri alamıyoruz” açıklamaların bulundu. İstatistik sitesi Statista, Koronavirüs bulunmayan ülkeleri açıkladı. Hali hazırda salgından etkilenmeyen ülkeler, Türkmenistan, Tacikistan, Yemen, Güney Sudan, Kuzey Kore, Malavi, Sao Tome ve Principe, Komor Adaları ve Lesotho.  

Test Yapılmayan Ülkelerde Vaka Yok Zannediliyor

Dünya üzerinde her geçen gün test yapılan insan sayısı gittikçe artıyor. Ülkemizde de test oranı geçtiğimiz günlerde bir hayli yükseldi. Corona Virüs vakası görülmeyen 9 ülke hakkında uzmanların farklı görüşleri var. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre virüs vakası tespit edilmeyen ülkelerin halkına test yapmadığı ortaya çıkıyor. Hükümet halka test yapmadığı için ülkede bulunan Corona Virüs vaka sayısı ortaya çıkmadan katlanarak artıyor. Birleşmiş Milletler ve Oxfam’ın da aralarında bulunduğu birçok uluslararası örgüt, Afrika ülkeleri başta olmak üzere sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan ülkelere acil sağlık yardımı talep etti. Uzmanlara göre eğer bu ülkelere acilen yardım edilmezse milyonlarca insan hayatını kaybedebilir.

Dünya’da Corona Virüs Vakaları

1 Nisan tarihi itibariyle Corona Virüs, Antarktika kıtası dışında tüm kıtalarda görüldü. Dünya üzerinde en çok vaka ABD’de görüldü. İkinci sırada ise hızlı vaka artışı ile İtalya yer almakta. Özellikle İspanya ve İtalya’da gözlemlenen vaka artış hızı dikkat çekiyor. Çin’de toplam açıklanan vaka sayısı 82.308 olarak belirtildi. Corona Virüsün yükselişe geçtiği Almanya’da vaka sayısı 72.382 olmasının yanı sıra 775 can kaybı var. Türkiye’de vaka durumunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Türkiye’de vaka sayısı 13.531, can kaybı ise 214 olarak belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı