Gündem

Corona Virüs Şüphelisine Giden Ambulans Ekibi Dehşeti Yaşadı

Telefon üzerine corona virüs bulgusuna rastlanan hastaya ulaşmak üzere yola çıkan ambulans, gece 03.40 sularında dehşeti yaşadı. Olayı duyan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece telefona sarıldı.

Dehşet verici olay gece saatlerinde ve İstanbul’da gerçekleşti. Yeni tip corona virüs hastasını almak üzere yola çıkan ambulansın önü gece 03.40’da kimliği belirsiz bir kişi tarafından kesildi. Araçta bulunan görevlilere hastanın kimliğini soran şahıs ambulansı yumruklamaya başladı. Daha sonrasında aracın yolunu kesip camlarını kıran şüpheli, sağlık çalışanlarına gece saatlerinde dehşeti yaşattı.

Sağlık çalışanları olayın detaylarını şöyle anlattı: “Aracımızın önünü kesen şahıs bizlere “Hasta kim? Corona mı? Ne olmuş? Anlatsanıza” diye ard arda sorular sormaya başladı. Bizler ise hasta mahremiyeti açısından hasta ile ilgili bilgileri veremeyeceğimizi belirterek yolumuza devam ettik. Daha sonra yolumuzu tekrar kesen şahıs yerden aldığı kaldırım taşı ile ambulansımızın camlarını kırmaya başladı”. Olaydan sonra hasta sağlığı açısından elverişsiz hale gelen ambulans, yerine başka bir ambulans çağırılıp hasta evinden alınıp hastaneye götürüldü. Sağlık çalışanları ise en yakın karakola gidip şahıstan şikayetçi oldu. Ambulansın içinde ise tanıdık bir yüz vardı. Ülkemizden Yunanistan’a geçmek isterken Yunan güvenlik güçleri tarafından sert bir şekilde müdahale edilen mültecilere ilk müdahaleyi yapan hemşire Büşra Kayalı Durmaz’da ambulansta idi. Gösterdiği bu kahramanca davranışla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından da takdir edilen Büşra hemşire, olayın hemen ardından Sağlık Bakanı Koca’nın kendilerini aradığını belirterek şöyle bir tweet paylaştı: “Gece saat 03.40 telefon çalar ve arayan Sağlık Bakanıdır. Biz böyle güçlü bir aileyiz. Gecenin bu saatinde ekibimize geçmiş olsun telefonu açan Bakanımız @drfahrettinkoca’ ya teşekkür ederiz. Allah başımızdan eksik etmesin”.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı