Gündem

Corona Virüsten Kaç Kişi Öldü?

Corona virüse yakalanan ve virüs yüzünden hayatını kaybeden kişi sayısının gün geçtikçe artmasıyla beraber her ülke son durum bilgilerini paylaşıyor.

Pandemi olarak ilan edilen ve dünya genelinde küresel salgın haline gelen Koronavirüs, hızla yayılmaya devam ediyor. Ülkelerin Coronavirüs son durum olarak açıkladığı sayılarak göre dünyada Corona virüsüne yakalanan kişi sayısı 480 bini geçti. Hastalığa yakalanıp tedavi gören ve tedavi sonrasında virüsü atlatan kişi sayısı da 110 bin olarak açıklandı. Virüsü atlatamayıp yenik düşen ve hayatını kaybedenlerin sayısı 22 bine yaklaştı.

Virüsün ortaya çıktığı ülke olan Çin’de iyileşen kişi sayısı 74 bin 177 olarak açıklandı. Normal hayatlarına geri dönmeye başlayan Çin’de Coronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 281’e çıktı.

İtalya, hayatını kaybedenlerin sayısında Çin’i geçti. İtalya’da Coronavirüse yakalanıp hayatını kaybedenlerin sayısı günümüz itibariyle 8 bine yaklaştı.

İspanya ve İran’da da vaka ve ölüm sayıları hızla artmaya devam ediyor. İspanya’da toplam vaka sayısı 47 bin olarak açıklandı. İran’da ise son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bini geçti.

Güncel Koronavirüs Haritası

Corona virüsü tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Tüm dünya her gün gelen son durum haberlerini bekliyor. Microsoft ise buna bir çözüm bularak evinizde internetinizi kullanarak ulaşabileceğiniz güncel bir Coronavirüs haritası oluşturdu.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Çin ulusal Sağlık Komisyonu ve Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezin’den alınan bilgiler ışığında oluşturulan bir harita daha önceden yayımlanmıştı.

Microsoft da buna benzer bir harita oluşturarak evinizden resmi kaynaklarla belirlenmiş Covid-19 vakalarını görmenize imkan sağladı.

Haritada ayrıca Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve onun gibi güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere de ulaşılabiliyor.

Harita, Coronavirüsün ülkelere göre dağılımını gösteriyor. Hangi ülkede ne kadar vaka var? Vakalar ile bilgileri nasıl öğrenebilirim? sorularınızın cevaplarını size veren bu haritaya https://www.bing.com/covid adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı