Gündem

Corona Virüs’ten Kurtulsanız Bile Antikor Üretmeye Devam Edersiniz!

Fransa’da yer alan Pastör Enstitüsü’nde yapılan bir çalışma, yeni tip corona virüs hastalığını ağır atlatmasanız bile vücutta antikor üretmeye devam ettiğini ortaya çıkardı. Gelin ayrıntılara beraber bakalım.

Bilindiği gibi corona virüs salgını dünyayı etkisi altına aldığından bu zamana kadar bu virüsten en çok zarar gören ülkeler arasında Avrupa’da bulunan Fransa olmuştur. Bu şekilde olunca, ülkede oluşmakta olan aşırı vaka ve ölüm oranlarının da etkisi ile Fransa’nın bilim insanları ve ileri gelen araştırmacıları araştırmalar yapmaya başladı.

Fransa’da bulunan ve mikro-organizmalar, biyoloji, hastalıklar ile aşılar hakkında araştırma ve çalışmalar yapan Pastör Enstitüsü’nde çalışmakta olan bilim insanları, corona virüs hastalığını hafif atlatsanız bile virüsün vücudunuzda antikor üretimi yaparak bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ortaya çıkardı.

Corona virüs, vücutta antikor üretmekte:

Fransa’nın doğusunda yer alan iki farklı hastanedeki corona virüs hastalığını hafif geçiren toplam 160 hastane çalışanından kan örneği almış olan araştırmacılar, yapmış oldukları testler sonucu hastalığı hafif geçiren 160 kişinin neredeyse hepsinin corona virüs belirtileri yaşadıktan sonraki iki hafta içerisinde corona virüse karşı antikor üretmeye başladıkları sonucuna ulaştılar.

Vücudumuza girmiş olan virüsleri etkisiz yapan antikorlar, virüse yakalandıktan sonra ve virüsü atlattıktan sonra vücudunuzda daha hızlı bir şekilde çoğalıyor ancak bu durumun corona virüs salgını için de işe yarayıp yaramadığı ise şimdilik bilinmiyor. Garip bir şekilde corona virüsü hafif olarak geçiren kişiler üzerinde yapılmış olan araştırmalarda bu kişilerdeki antikor seviyeleri oldukça düşük çıkıyor.

Corona virüs salgını ve salgının geçirilmesinden sonra vücutta oluşan antikor sayısı farklılığına dair çalışmalar ise pek çok ülkede devam etmekte. En kısa sürede yapılan araştırmalar ve testler sonucunda ortaya çıkacak olan güvenilir veriler doğrultusunda corona virüs salgınına yönelik bir çözüm bulunması umut ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı