Gündem

Corona Virüsü Aşısı Bulundu Mu?

Corona Virüsü yalnızca Çin’de değil tüm dünyada günlük hayatı oldukça etkileyen bir salgın haline gelmeye devam ediyor. Sayısı 30’u aşan ülkede tespit edilen virüs sebebiyle pek çok şehir karantina altına alındı, koruyucu maske satışlarında patlama yaşandı. Corona Virüsü sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin sayısında hızlı bir yükseliş yaşansa da, sevindirici haber Çin’in Rusya Büyükelçisi’nden geldi. Büyükelçi Zhang Hanhui, Corona Virüsü aşısının bulunduğunu iddia etti.

Corona Virüsü salgını tüm dünyanın gündeminde birinci sırada yer alıyor. Virüs ile enfekte olan kişi sayısında yaşanan hızlı yükseliş herkesi tedirgin etmeye devam ediyor. Salgının sınır komşularımız İran ve Irak’ta da görülmüş olması Türk halkında büyük bir tedirginlik yaratmıştı. 

Corona Virüsü Aşısının Bulunduğu İddiası Mutluluk Yarattı

Çin’in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui tarafından yapılan şok açıklama tüm dünyayı heyecanlandırdı. Hanhui tarafından verilen bilgilere göre Corona Virüsü aşısı bulundu. Piyasaya sürülmeden önce yapılan son testlerin de aşının etkin olduğunu göstermesi durumunda Corona Virüsü aşısı halkın kullanımına sunulabilecek. 

Corona Virüsü Aşısı Bulundu Mu?

Rusya Büyükelçisi Moskova’da yaptığı basın açıklamasında çalışmalarına devam eden bilim insanları tarafından bulunan aşıya dair yapılan testlerin oldukça olumlu sonuç verdiğini paylaştı. İddiaya göre aşı Corona Virüsü üzerinde çok etkili. Kısa süre içerisinde testleri tamamlanması umut edilen aşının piyasaya sürülmesi, Çin’de ve tüm dünyada hayatın normale dönmesine yardımcı olabilir.

Corona Virüsü Salgını Mart Ayında Bitebilir

Corona Virüsü aşısı hakkında yaptığı açıklamalarla çok konuşulan Büyükelçi Zhang Hanhui tarafından verilen bilgiler arasında aşıyı geliştiren Çinli bilim insanlarının Dünya Sağlık Örgütü ile ortaklaşa çalıştığı ve ekibin içerisinde 2 Rus bilim insanının da bulunduğu yer alıyor. Yapılan açıklamalar doğrultusunda aşının bulunduğu kesinleşirse hayatın Mart ayında normal seyrine dönmesi bekleniyor. 

Corona Virüsü Salgınına Dair Son Rakamlar

Corona Virüsü ile enfekte olan toplam kişi sayısı 80,141’e ulaştı. Bu kişilerin 2,699’u hayatlarını kaybederken 27,668 kişi de virüsü yenerek iyileşti. Dünyanın üzerine bir kabus gibi çöken Corona Virüsü salgınına dair virüsün çıktığı günden itibaren pek çok korkutucu gelişme yaşandı fakat Corona Virüsü aşısının bulunduğu iddiaları doğruysa bu haber tüm dünyaya derin bir nefes aldıracak. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı