Gündem

Corona Virüsü Gece Hayatını da Etkiledi

Corona virüsü salgını sebebiyle gece hayatı da etkilendi. İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin faaliyetleri yarın saat 10.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacak.

Corona virüsü salgını nedeniyle sosyal alanda ve etkinliklerde pek çok iptal ve erteleme gerçekeleşti. Yeni bir karar göre ise pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin faaliyetleri de geçici olarak durdurulacak.

Corona Virüsü Nedeniyle Pek Çok Etkinlik ve Konser İptal Olmuştu

Cem Yılmaz son Gösterisi Diamond Elite Platinum Plus’ın Avrupa turnesini erteledi. Ajda Pekkan, Ata Demirer, Hadise, Aşkın Nur Yengi konserlerini iptal eden diğer ünlü isimler. Fettah Can da Eskişehir’deki sahnesini iptal etti. Alice Müzikali de 6 Nisan tarihine kadar tüm gösterimlerini iptal ettiğini duyurdu.

Coronavirüs Gece Hayatını Da Etkiledi

Şehir Tiyatroları tüm etkinliklerini 1 Nisan tarihine kadar iptal etti. İstanbul Film Festivali, Tribeca Film Festivali, Akbank Kısa Film Festivali, Filmmor Kadın Filmleri Festivali de Coronavirüs nedeyinle ertelendi. BKM ve Craft tüm oyunlarına ara verdi. Yerli yapımlardan  Malazgirt 1071, Müstakbel Damat, Aslan Hürkuş: Kayıp Elmas ve 9 Kere Leyla ve  Mahalleden Arkadaşlar filmlerinin vizyon tarihleri de ertelendi.

Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay da Twitter üzerinden canlı yayınla konser verdi. Bunun bir ilk olduğunu söyleyen Onay Polonya’da vereceğin konserin iptalinin ardından canlı yayında konser verdi. Konserine Chopin Andante Sipanato et Grande Polonaise ile başladı.

Coronavirüs Gece Hayatını Da Etkiledi

Haluk Levent’te iptal edilen konserlerine üzülen dinleyicileri için canlı yayınla konser vereceğini ve bunun şu zor günlerde herkese moral vermesini temenni ettiğini söyledi.

Virüs nedeniyle konserlerini iptal eden bir diğer ünlü de Ebru Gündeş. Bunun yanı sıra Demet Akalın, Muazzez Ersoy, Bülent Ersoy, Cüneyt Arkın gibi ünlüler de kalabalık ortamlara girmekten kaçındıklarını ve hijyen kurallarına çok dikkat ettiklerini belirtti.

Yerebatan Sarnıcı, Tekfur Sarayı Müzesi, Şerefiye Sarnıcı, Türk Dünyası Kültür Mahallesi Miniatürk, Panaroma 1453 Tarih Müzesi gibi müzeler de yapılacak ziyaretleri iptal ettiğini açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki tüm etkinlikler de iptal edildi.

Coronavirüs Gece Hayatını Da Etkiledi

Müjdat Gezen de 16 Mart’ta yapılacak olan Müjdat Gezen 60. Sanat Yılı Gecesi’ni ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.

Etkinliklerini 6 Nisan tarihine kadar erteleyen bir diğer mekan da Babylon.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı