Gündem

Corona Virüsü Hastalarının Kaldığı Otel Çöktü

Corona Virüsü sebebiyle Çin’in Fujan eyaletinin Quanzhou şehrinde karantina altına alınan hastaların kaldığı otel çöktü. En az 70 kişinin enkaz altında kaldığı ve 23 kişinin enkazdan kurtarıldığı açıklandı. Can kaybına ilişkin bir açıklama henüz yok.

Corona Virüsü tüm hızıyla yayılırken Çin pek çok şehirde birçok hastayı karantina almaya devam ediyor. Fujan eyaletinde ise Corona Virüsü hastaları bir otelde karantina altına alınmıştı. Karantinadakileri ağırlayan beş katlı otel çöktü.

Koronavirüs’lü 70 Kişi Enkaz Altında

Mirror gazetesinin haberine göre Çin’in Fujan eyaletindeki otelin çökmesinin ardından olay yerine çok sayıda sağlık ve kurtarma ekibinin yönlendirildiği biliniyor. En az 70 kişinin enkaz altında olduğu tahmin edilirken 23 kişi de enkazdan çıkarıldı. Enkaz altından çıkarılanlarla ilgili bilgilerse paylaşılmaya devam ediliyor. 80 odası olan otelin 2018 yılında iş adamlarının kalması için inşa edildiği öğrenildi. Çin tarafından  otelde kalanların Corona Virüsü hastası olduğunu doğrulandı. Çökmemin nedeni henüz bilinmezken görgü tanıklarının patlama sesi duyduğu belirtildi.

Corona Virüsü Hastalarının Kaldığı Otel Çöktü

Pek çok şehirde karantina bölgelerinin olduğu bildiğimiz şehirde Corona Virüs dolaylı olarak başka can kayıplarına da yol açacak mı merak konusu.

Çin’den ortaya çıkan ve dünyaya yayılan Corona virüsü sebebiyle bugüne kadar 3 bine yakın kişi hayatını kaybetti. Hastalığın bulaşma durumu şüpheli olan kişilerin sayısı 500’ü müşahade altında tutulanların 36 bin 432’yi aştı. 49 bin  856 kişi ise tedavi olarak iyileşti.

Corona Virüsü Nedir?

Corona virüsü (Kovid-19) solunum yolları hastalığına sebep olan bir virüstür. Yüksek ateş ve kuru öksürük ile belirti gösterir. Kolayca öksürme ya da hapşırma ile bulaşabilen virüs havadaki damlacıklarla insandan insana geçebilir. Uzmanlar Corona Virüs’ün normal gripten iki kat hızlı yayıldığını belirtiyor. Aynı zamanda çok sık seyahat eden kişilerin virüs semptomlarına sahip olmadan da önlem amaçlı test yaptırması gerekiyor.

Corona Virüsü Hastalarının Kaldığı Otel Çöktü

Corona Virüsü’nden Korunma Yolları

Şu ana kadar mevcut aşısı bulunmayan Corona Virüsü’nden korunmak için hijyen kurallarına çok dikkat etmek gerekiyor. Sık sık ellerin yıkanması ve kalabalık yerlerde maske takılması gerektiğini belirten uzmanlar, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinin önemini de vurguluyor. Ayrıca grip benzeri belirtilere sahip kişilerden uzak durmanın ve antibakteriyel jel bulundurmanın da diğer önemli husulardan biri olduğu belirtiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı