Gündem

Corona Virüsü Hatay’a Sıçramış Olabilir!

Hatay’da Corona Virüsü şüphesiyle gözlem altına alınan bir kişi, tüm Türkiye’de yürekleri ağza getirdi. İddialara göre Bangladeş uyruklu bir kişi Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Corona Virüsü’nün en önemli semptomlarından biri olan yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran kişinin test sonuçları bekleniyor.

Corona Virüsü Çin’in Wuhan kentinde çıktığı günden itibaren tüm dünyada tedirginlik yaratmaya devam ediyor. Henüz Türkiye’de tespit edilmeyen virüs Türkiye’nin sınır komşuları arasında yayılmaya devam ediyor. İlk olarak İran, ardından Irak ve Yunanistan’da da teşhis edilen virüsün bulaşıcılık oranı oldukça yüksek. 14 güne kadar uzayan kuluçka süresi sebebiyle virüsün tespiti zorlaşıyor. 

Corona Virüsü Hatay'a Sıçramış Olabilir!

Bangladeş vatandaşı olan Muhammed isimli bir kişinin yüksek ateş sebebiyle hastaneye başvurması Corona Virüsü şüphelerini gündeme getirdi. Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne başvuran kişi, Corona Virüsü şüphesiyle gözlem altında tutuluyor. Alınan kan örneği Ankara’da test ediliyor fakat henüz sonucu çıkmadı. 

Corona Virüsü Türkiye’ye Geldi Mi?

Yapılan açıklamalara göre Bangladeş uyruklu kişinin ilk olarak İran’a gittiği belirtildi. Kara yoluyla Suriye’ye geçen Bangladeşli’nin rahatsızlanması üzerine tedavi görmek amacıyla Suriye’den Türkiye’ye geçtiği bilgisi verildi. Eğer test sonucu pozitif çıkarsa Corona Virüsü Türkiye’ye bu şekilde girmiş olacak. 

Corona Virüsü Son Durum

Corona Virüsü Türkiye’de henüz resmi olarak teşhis edilmedi fakat sayısı 40’ı aşan ülkede virüsle enfekte olan kişiler bulunuyor. Salgına dair açıklanan son rakam 81.191 kişinin virüs ile enfekte olduğu yönünde. Bu kişilerin 2.768’i hayatını kaybetti, 30,279 kişi de ise virüsü yenerek sağlıklarına kavuştu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı