Gündem

Corona Virüsü Kraliçe Elizabeth’i Saraydan Kaçırdı

Kraliçe Elizabeth’in Corona Virüsü nedeniyle Buckingham Sarayı’ndan kaçtığı iddia ediliyor.

Coronavirüs endişesi gün geçtikçe artarken İngiltere’de de Coronavirüs’ün hızla yayılması Kraliçe II. Elizabeth’i korkuttu.

Kraliçe Coronavirüs Korkusuyla Buckingham Sarayı’nı Terk Etti

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve her geçen gün ciddi rakamlarda ölüme neden olan Coronavirüs Kraliçe II. Elizabeth’i de korkuttu. İngiltere’de de ölenlerin sayısı 21 kişiye yükseldi. Bunun üzerine Coronavirüs’ün en çok etkilediği yaş grubu içerisinde yer alan 93 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth çalışanlarını da alarak sarayı terk etti.

Kraliçe Elizabeth Saraydan Mı Kaçtı?

Kraliçe II. Elizabeth ve Eşi Prens Philip Karantinaya Alındı

Cobra adı verilen hükümetin acil durum komitesi toplantısı yapıldıktan sonra Kraliçe II. Elizabeth ve eşi Prens Philip çalışanlarıyla birlikte sarayı terk etti ve Sandringham’daki Windsor konutunda karantina altına alındı.

The Sun gazetesinin edindiği bilgilere göre gazeteye konuşan bir kişinin durumu “Kraliçe’nin sağlık durumu iyi, ancak onun için en iyisi taşınması oldu. Pek çok çalışanı da corona virüs nedeniyle paniğe kapılmış haldeydi. Kraliçe, ayrılana kadar sarayda pek çok kişiyle buluştu. Ancak 94 yaşına girmesine haftalar kaldı ve uzmanlar kendisine zarar verecek konumdan çıkarılmasının en doğrusu olduğuna inanıyor”şeklinde ifade ettiği iddia ediliyor.

Kraliçe Elizabeth Saraydan Mı Kaçtı?

Kraliçe’nin Cheshire ve Camden ziyaretleri ve her yıl Mayıs ayında yapılan geleneksel bahçe partisi Haziran’a ertelendi.

Pek çok turist tarafından ilgi çeken Buckingham Sarayı’nın ziyaretçi sayısı Coronavirüs nedeniyle azaldı.

Coronavirüs’ten Korunmak İçin Öncelikli 14 Kural Nedir?

Ellerin bol bol en az 20 saniye yıkanması, bulunulan ortamın sık sık havalandırılması, soğuk algınlığı gibi belirtlileri olan kişilerle sosyal mesafenin korunması, mümkün olduğunca kimse ile yakın temasta bulunulmaması, yurtdışı seyahatlerinin iptal edilmesi, yurtdışından gelenlerin en az 14 gün evlerinde kalınması,kapı kolları, lavabo gibi yüzeylerin sık sık deterjan ile dezenfekte edilmesi son derece önem teşkil ediyor.

Kendisinde soğuk algınlığı belirtisi hisseden kişilerin dışarı çıkarken maske kullanması da oldukça önemli. Son olarak Umre’den gelen bir kişide Coronavirüs tespit edilmesinin ardından 10 bin 330 kişinin karantina altına alınması üzerine Sağlık Bakanı Koca Umre’den dönenlerin en az 14 gün ziyaret edilmemesinin önemli olduğunu vurguladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı