Gündem

Corona Virüsü Louvre Müzesi’ni de Kapattırdı

Corona Virüsü endişesiyle pek çok etkinliğin birer birer ertelenmesi veya iptal edilmesiyle başlayan süreç hız kesmeden devam ediyor. Salgının hızla yayılması turistik bölgeleri ve mekanları da tehdit ediyor. Louvre Müzesi salgın sebebiyle ziyaretçi kabul etmeyen en önemli turistik yerlerden biri oldu. 

Louvre Müzesi Corona Virüsü Salgınından Etkilendi

Corona Virüsü Çin’in Wuhan kentinde tespit edildiği günden itibaren sayısı 50’yi aşan ülkeye bulaşan ve 3000’den fazla kişinin ölümüne sebep olan bir salgına yol açtı. Dünyanın pek çok noktasını tehdit eden virüs, Fransa’da 130 kişiye bulaştı. Sayının hızla artmasından endişelenen yetkililer, çözümü Fransa’nın en turistik noktalarından biri olan Louvre Müzesi’ni kapatmakta buldu. Pazar günü Louvre Müzesi’ni ziyaret etmek isteyen insanlar uzun kuyruklar oluştursa da, yapılan açıklama doğrultusunda müzeye girişlerin iptal edildiği bildirildi. 

Corona Virüsü Louvre Müzesi’ni de Kapattırdı

Corona Virüsü salgınını kontrol altına almak amacıyla Fransa Hükümeti tarafından 5.000 kişiden fazla kişinin katılım sağlayacağı kapalı alan etkinliklerine izin verilmeyeceği açıklanmıştı. Bu şartlar altında değerlendirildiğinde Louvre Müzesi hem günde ortalama 5000 ziyaretçi ağırlıyor ve bu durum devamlı olarak kapalı alanda çalışan personeller açısından yüksek risk teşkil ediyor. Sendika tarafından yapılan açıklamada da hem halk sağlığının hem personel sağlığının düşünülmesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Corona Virüsü Sebebiyle Pek Çok İptal Yaşanıyor

Fransa’da Corona Virüsü salgını endişesiyle iptal edilen pek çok etkinlik mevcut. Bunlar arasında Paris Tarım Fuarı başta olmak üzere pek çok toplantı yer alıyor. Fransa’ya ek olarak diğer Avrupa ülkelerinde de durum farklı sayılmaz. Özellikle salgından oldukça olumsuz etkilenen bir Avrupa ülkesi olan İtalya’nın belirli bölgelerinde hayat neredeyse durmuş durumda. Ardı arkasına yaşanan iptaller arasında spor müsabakaları, karnavallar ve bazı gösteriler yer alıyor. Bütün bu önlemlere rağmen virüs ile enfekte olan kişi sayısı git gide artıyor. Bu da duyulan endişenin ve alınan önlemlerin ne kadar gerekli olduğunun bir kez daha altını çiziyor.

Corona Virüsü Louvre Müzesi’ni de Kapattırdı

Corona Virüsü Son Durum

Corona Virüsü ile enfekte olan kişi sayısı toplamda 89.000’i buldu. Bu sayı içerisinde yer alan 3000’i aşkın kişi virüs sebebiyle hayatını kaybetti. 45.000’den fazla kişi ise virüsten kurtuldu. Salgından en çok etkilenen ülkeler arasında Çin ve Güney Kore’den sonra İtalya ve İran geliyor. Hemen ardında 709 kişinin enfekte olduğu Diamond Princess isimli gemide yaşanan salgının boyutu dikkat çekiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı