Gündem

Corona Virüsü Nedeniyle Dünya Yıldızları Karantinada

Corona Virüsü, uzmanlar tarafından yapılan son açıklamalara göre Dünya üzerinde birçok ülkeye yayılmış durumda. Ülkemizde de tespit edilen virüs halk arasından paniğe sebebiyet verdi.

Dünya genelinde Corona Virüsü belirtisi görülen insanlar ise karantinaya alınmaya devam etmekte. Corona Virüsü nedeniyle karantinaya alınanlar arasında dünyalarca ünlü iki futbol yıldızı da bulunmakta.

Corona Virüsü Can Almaya Devam Ediyor

2020 yılının başlarından itibaren tüm Dünya’yı saran Corona Virüsü tehlikesi halk arasında paniğe ve korkuya neden oldu. Çin’in Wuhan kentinde başlayan Corona Virüsü Çin’de azalma eğilimi gösterse de özellikle Avrupa’da olmak üzere büyük bir hız kazandı. Ülkemizde gerçekleşen Corona Virüsü tespitinin ardından halk süpermarketlere stok yapmak için akın etti. Dünya üzerinde toplam 121 bin 250 kişinin virüsten etkilendiği ve 4369 kişinin ise Corona Virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği yetkililer tarafından onaylandı. Birçok hükümet ise Corona Virüsü endişesi ile ülkelerine giriş ve çıkışları kapatmış durumda.

Corona Virüsü’nde 14 Gün Kuralı

Yetkililerden gelen bilgiler doğrultusunda Corona Virüsünün 14 gün boyunca herhangi bir etki göstermeden insan vücudunda saklandığı söylenmekte. Corona Virüsü endişesi yaşanan bireyler herhangi bir duruma karşı 14 gün boyunca karantinada tutulmakta. Ülkemizde de bu örnekle yakın zamanda karşılaştık. Çin’den gelen uçakta bulunan yolcular ülkeye Corona Virüsü girmemesi adına acilen karantina altına alındı.

Dünya Yıldızları Karantina Altında

Tüm Dünya Corona Virüsü korkusu içindeyken son haber futbol camiasından geldi. Şili’ye Dünya Kupası elemelerine gitmek için hazırlıklarını tamamlayan Alexis Sanches ve Arturo Vidal için ülkeye girerken karantina altına alınma kararı çıktı.

Barcelonalı Arturo Vidal ve Inter’in yıldız futbolcusu Alexis Sanchez Dünya Kupası elemeleri için gidecekleri Şili’de beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı. Şili Sağlık Bakanı Jaime Manalich tarafından onaylanan karara göre iki futbolcu önlem alınması amacıyla öncelikli olarak karantinaya alınacaklar. Bakan Manalich’in bu kararı vermesinde ki en büyük etken İtalya’da Corona Virüsünün en çok etkilediği ülke olmasıdır. Bakan Manalich yaptığı açıklamada, insanların hayatlarına tehlikeye atamayacaklarını, İtalya’dan Şili’ye girmek isteyen kim olursa olsun öncelikle karantina bölgesine alınacağını belirtti. Şu an için yıldız futbolculardan bu konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı