Gündem

Corona Virüsü Salgınına Facebook’tan Bağış

Corona virüsü salgını bütün dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Teknolojinin merkezi Silikon Vadisi’nde salgın dolayısıyla evden çalışma kararının ardından, en çok kullanılan sosyal ağlardan Facebook Corona virüsü salgını için 20 milyon dolar bağış yapma kararı aldı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Cuma günü, Corona virüsü salgını için yaptıkları bağışın yanında mücadeleye destek olmak isteyen insanların da para bağışı yapabilecekleri bir fon oluşturduklarını açıkladı.

Facebook da Corona Virüsü Mücadelesinde!

Corona virüsünün Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edilmesiyle birlikte pek çok uluslararası şirket virüsle mücadeleye destek olma kararı aldı. Bu şirketlerden bir tanesi olan Facebook, 20 milyon dolar bağış yapıyor. Bağış, hastalıkların kontrol altına alınması ve önlenmesi için çalışan CDC Foundation ile Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından oluşturulmuş bir fon arasında paylaştırılacak.

Corona Virüsü Dayanışma Fonu oluşturmak için Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte çalıştıklarını söyleyen Zuckerberg, “Facebook dünya çapındaki salgının önlenmesi, tespiti ve engellenmesi için oluşturulan bu fona 10 milyon dolar ayırıyor” diye ekledi.

Amerika’daki Corona virüsü salgınıyla mücadele etmek için çalışan CDC Foundation da önümüzdeki haftalarda bir bağış kampanyası başlatacak. Facebook bu kampanyaya da 10 milyon dolar destekte bulunuyor.

Corona Virüsü Salgınına Facebook’tan Bağış

Facebook Operasyon Direktörü Sheryl Sandberg de kendisiyle birlikte birkaç teknoloji girişimcisinin, oluşabilecek gıda kıtlığının önüne geçilmesi için çalışan yerel bir gıda bankasına 5.5 milyon dolar bağışta bulunacaklarını açıkladı. Facebook CTO’su Mike Schroepfer, LinkedIn Ceo’su Reid Hoffman ve girişimci Bill Gurley’nin de aralarında bulunduğu grup Silikon Vadisi’nde yer alan gıda bankası organizasyonunu destekleyecek.

Corona Virüsü Dayanışması Silikon Vadisi’nde

Corona virüsüyle mücadeleye katılan tek teknoloji şirketi Facebook değil. Google CEO’u Sundar Pichai hem Dünya Sağlık Örgütü’ne hem de resmi kurumlara 25 milyon dolar bağış yapacaklarını açıkladı. Pichai ayrıca şirket ve çalışanlar olarak da 1 milyon dolar para topladıklarını belirtti. Amazon ve Microsoft da özellikle Seattle bölgesindeki Corona virüsü salgınında kullanılmak üzere 1’er milyon dolar bağış yaptı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı