Gündem

Corona Virüsü Sebebiyle 1 Türk Hayatını Kaybetti

Corona Virüsü salgını tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan salgın, büyük bir hızla yayılarak sayısı 70’i aşan ülkeye bulaştı. Pek çok sınır komşumuzda teşhis edilen Corona Virüsü’nün Türkiye’ye gelip gelmediği büyük merak konusu iken ilk defa Türk kökenli bir vatandaşın Corona Virüsü sebebiyle hayatını kaybettiği iddia edildi.

Corona Virüsü ortaya çıktığı günden beri korkutan rakamlarla yayılmaya devam ediyor. Virüs oldukça bulaşıcı olmasının yanı sıra kimi kişilerde üst solunum yolları rahatsızlığı yaratarak hayatlarını tehdit ediyor ve hatta ölüme yol açabiliyor. İddialara göre Fransa’nın Soissons şehrinde yaşayan Türk kökenli bir kişi de Corona Virüsü sebebiyle hayatını kaybetti.

Corona Virüsü İlk Defa Bir Türk Vatandaşını Öldürdü

Corona Virüsü sebebiyle hayatını kaybeden ilk Türk olarak belirlenen 66 yaşındaki H.B.’nin, cumartesi gününden beri hastanede yoğun bakım altında bulunduğu ve bugün itibariyle hayatını kaybettiği söyleniyor. Aynı şekilde eşi ve 3 oğlunun da karantina altına alındığı bilgisine ulaşıldı. 

Corona Virüsü Sebebiyle 1 Türk Hayatını Kaybetti

Corona Virüsü sebebiyle hayatını kaybeden ilk Türk vatandaşı, tekrardan Corona Virüsü Türkiye’ye geldi mi sorularının canlanmasına neden oldu. Şu an için Türkiye’de bilinen bir Corona Virüsü vakası yok fakat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre aramızda henüz tespit edilememiş Corona Virüsü taşıyan kişiler bulunuyor olabilir.

Corona Virüsü’nden Nasıl Korunulur

Mümkün olduğunca kalabalığa karışmamayı ve özellikle sık sık el yıkanmasını öneren uzmanlar, şu aşamada maske kullanmanın eğer kişi hasta değilse gerekli olmadığını belirtiyor. Bunun yerine bağışıklık sistemini yüksek tutmanın virüsle savaşmada çok daha önemli olduğunu belirten yetkililer halkı sakin ama tedbirli olunması yönünde uyarıyor.

Corona Virüsü sebebiyle dünya üzerinde 100.000’i aşan kişiye bulaştı. Bu kişilerden 3,408’i hayatını kaybederken 55,753 kişi de virüsü yenerek sağlığına kavuştu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı