Gündem

Corona Virüsü Sebebiyle Okullar Tatil Edildi

Corona virüsü sebebiyle bir süredir beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı: ilköğretim, ortaöğretim seviyesindeki okullar 16 Mart’tan itibaren tatil  olacak. 23 mart itibariyle eğitimin evden televizyon ve internet üzerinden online olarak devam edeceği belirtildi.

Corona virüsü nedeniyle ülkemizde alınan bir dizi önlem Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açıklandı. En merak konu okulların tatil edilip edilmeyeceği de açıklığa kavuştu.

Corona Virüsü Sebebiyle Eğitime Ara Verildi

İlköğretim, ortaöğretim seviyesindeki okulların 16 Mart’tan itibaren tatil  olacağı açıklandı. Ara tatilin öne çekileceği belirtildi. Ara tatilin ardından 23 Mart itibariyle eğitimin evden televizyon ve internetten üzerinden online olarak devam edeceği belirtildi.

Corona Virüsü Sebebiyle Okullar Tatil Edildi

Spor Müsabakaları Seyircisiz Yapılacak

Spor müsabakalarının da Nisan sonuna kadar seyircisiz yapılacağı açıklandı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın kamu görevlililerin yurtdışı seyahatlerinin izne tabi olacağını ifade etti. Vatanadaşların yurtdışına çıkmasını da bir müddet ertelemeleri yönünde tavsiye verdi. Kalın, “Yurtdışından Türkiye’ye gelenlerin 14 gün karantina altına alınmaları gerekir” diye ekledi.

“Tedbirler son derece etkili” diye açıklayan Kalın, Cumhurbaşkanı’nın da yurtdışı programlarını bir süre iptal ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü “Panik havası yaratmadan ama rehavete de kapılmadan mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

Bakanlıklar tarafından sürece göre farklı açıklamalar yapılacağı da bildirildi. Öğretmenlerin de tatil yapıp yapmayacağını da Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklayacağı belirtildi.

Eğitime Uzaktan Devam Edilecek

Online eğitim için dünyada ilk kez uygulanan ama herkesin takdirini toplayacak bir yöntem geliştirildiği belirtildi. Online eğitim ile çocukların eğitim ve öğretimden geri kalmayacağı açıklandı. Üniversiteler de 3 hafta tatil edildi. Tiyatro, konser ve sanatsal faaliyetlerin iptal edilip edilmeyeceği Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca açıklanacağı bildirildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı