Gündem

Corona Virüsü Tespit Edilen 16 Ünlü İsim!

Corona virüsü salgını tüm dünyada hızla yayılırken virüs ile enfekte olan kişiler listesine ünlü isimler de ekleniyor. Şu an dünyada 153.511 kişide tespit edilen Corona virüsü, 5.789 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Corona virüsü ile enfekte olan ünlü isimler arasında henüz bir can kaybı yaşanmadı fakat bulaştığı belirtilen isimler, dünyayı tedirgin eden bu salgının boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Corona virüsü salgınına karşı henüz kesin bir tedavi yöntemi bulunamadı. Kanadalı bir sağlık firması tarafından geliştirilen Corona virüsü aşısı üzerinde yapılan testler devam ediyor. 72.587 kişinin virüsü yenerek sağlığına kavuşması sevindirici bir gelişme olsa da, Türkiye’de 5 kişide Corona virüsüne rastlanmış olması büyük tedirginlik yaratıyor. Dünya geneline bakıldığında yüksek bulaşıcılığa sahip virüs ile enfekte olan ünlü isimler de göze çarpıyor. Corona virüsü testlerinin pozitif çıktığı duyurulan o isimler ise şu şekilde:

 • Tom Hanks ve eşi Rita Wilson
  Tom Hanks Corona virüsü sebebiyle enfekte olduğunu kendi Instagram hesabında duyurmuştu. Eşi Rita Wilson ile birlikte karantina altına alındıklarını belirten ünlü oyuncu Elvis Presley’in filmi sebebiyle Avustralya’da bulunuyordu. 
 • Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun eşi Sophie Gregoire Trudeau
  Koronavirüs ile enfekte olduğu belirlenen Kanada Başbakanı’nın eşi, başbakan ile birlikte karantina altına alındı. Kanada Başbakanı da konuya dair gözlem altında tutuluyor.
Corona Virüsü Tespit Edilen 16 Ünlü İsim!
 • NBA oyuncusu Rudy Gobert
  NBA oyuncusu Rudy Gobert’in de Corona virüsü ile enfekte olduğunun ortaya çıkması, NBA maçlarının bir süreliğine ertelenmesine yol açtı.
 • Juventus oyuncusu Daniele Rugani
  Juventus takımında oynayan futbolcu Rugani’de Corona virüsünin tespit edilmesi, akıllara virüsün Türk futbolculara bulaşıp bulaşmadığı sorusunu getirmişti.
Corona Virüsü Tespit Edilen 16 Ünlü İsim!
 • Türk Asıllı Alman Hakem Deniz Aytekin
  Deniz Aytekin de Corona virüsü testi pozitif çıkan isimler arasında yer alıyor. Almanya, koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü 6. Ülke. Ülkede toplam 4,174 kişi Corona virüsüne yakalandı.
 • İspanya Bakanı Irene Montero
  İspanya Eşitlik Bakanı Irene Montero da koronavirüs ile enfekte olan önemli isimlerin başında geliyor.
 • İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin Yardımcısı İshak Cihangiri
  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin birinci yardımcısı olarak belirtilen İshak Cihangiri de corona virüsü salgını sebebiyle yaptırdığı testin pozitif çıktığı öğrenilen isimler arasında yer alıyor.
 • Gürcistan Tarım Bakanı Yardımcısı Iuri Nozadze
  Gürcistan’da 30 kişide teşhis edilen Corona virüsü vakaları arasında Tarım Bakanı Yardımcısı Iuri Nozadze de var.
 • İtalyan Sağlık Şefi Roberto Stella
  Corona virüsü sebebiyle hayatını kaybeden isimler arasında bulunan Stella, İtalya’da Sağlık Şefi olarak çalışmaktaydı. İtalya, şu an için dünyada en çok Corona virüsü vakası yaşanan 2. ülke.
Corona Virüsü Tespit Edilen 16 Ünlü İsim!
 • İngiltere Sağlık Bakanı Yardımcısı Nadine Dorries
  Corona virüsü ile enfekte olduğu açıklanan Dorries, İngiltere’de teşhis edilen 1,143 koronavirüs vakasından biri.
 • Polonya Genel Kurmay Başkanı Jaroslaw Mika
  Korgeneral Jaroslaw Mika Corona virüsü tespit edilen bilinen isimler arasında yer alıyor. Polonya’da güncel koronavirüs vaka sayısı ise 84. 
 • İtalya Kara Kuvvetleri Komutanı Farina
  General Farina da İtalya’da yaşanan büyük Corona virüsü salgını sebebiyle enfekte olan isimler arasında bulunuyor. Farina’nın son durumu hakkında henüz bilgi paylaşılmadı.
 • Fransa Kültür Bakanı Franck Riester
  Fransa Kültür Bakanı’nın da koronavirüs testi pozitif çıktı. Fransa 3,672 vakayla birlikte Corona virüsüne en çok rastlanan 7. Ülke.
Corona Virüsü Tespit Edilen 16 Ünlü İsim!
 • İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Rıza Rahmani
  Corona virüs salgınından en çok etkilenen 3. Ülke olan İran, Rahmani’nin de Corona virüsü salgınından etkilendiğini doğruladı.
 • İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar
  Koronavirüs salgını sebebiyle enfekte olan isimler arasında İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı İbtikar da bulunuyor. İran, 12,729 vakaya sahip ve virüsün en hızlı yayıldığı ülkelerden biri olarak biliniyor.
 • Olympiakos Başkanı Evangelos Marinakis
  Corona virüsü ile enfekte olan kişiler arasında Marinakis de bulunuyor.
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı