Gündem

Corona Virüsü Tespit Edilen THY Uçağı Korkuttu!

Corona Virüsü paniği THY uçağında zor anlara sebep oldu. İstanbul’dan Singapur’a uçuş yapan THY uçağındaki bir yolcuda Corona Virüsü tespit edildi ve bunun sonucunda tüm yolcular karantina altına alındı.

ChannelNewsAsia’nın haberine göre göre, 3 Mart tarihinde THY’nin TK54 sefer sayılı uçağı ile İstanbul-Singapur uçuşunu yapan bir uçakta Corona virüsü tespit edildiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama

Corona Virüsü tespit edilen yolcu üzerine Singapur Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Bu açıklamaya istinaden THY uçağındaki diğer yolcular da karantina altına alındı. Ayrıca TK55 sefer sayılı uçuşun da iptal edildiği belirtildi.

THY Uçağında Corona Virüs Tespit Edildi

Türkiye Corona Virüsü Hakkında Bilgilendirildi

Singapur Dışişleri Bakanlığı Singapur’da bulunan Türkiye Büyük Elçiliği’ne konu hakkında bilgi verdi. Konuyla ilgili irtibat halinde olduklarını belirtti. Henüz Corona Virüsü sebebiyle ölümün yaşanmadığı Singapur’da, 110 kişide Corona Virüsü tespit edilmişti.

Türkiye’de ise henüz resmi olarak virüs tespiti yapılamamış olsa da bu durum İstanbul’da Corona Virüsü’ne sahip kişilerin olabileceğine işaret ediyor.

Çin merkezli Corona Virüsü’nün tüm dünyaya hızla yayılması her geçen gün daha da büyük endişeye sebep oluyor. Türkiye’nin çevresindeki ülkelerde de her an yeni bir Corona Virüsü vakası ile karşılaşılıyor. Yaşanan bu gelişmeler karşısında tüm ülkelerde üst düzey önlemler alınmaya başlandı.

THY Uçağında Corona Virüs Tespit Edildi

Corona Virüsü Nedir?

Corona Virüsü, çoğumuzun hayatının bir döneminde karşılaştığı virüslerdir. Genellikle üst solunum yolu hastalıklarına neden olur. Corona virüsleri üç alt grupta incelenecek olursa; alfa, beta, gama olarak ele alınabilir. Şu an delta koronavirüs denilen yeni bir gruptan bahsediliyor. Çeşitli hayvanlardan insana ve insandan insana bulaşabilen bir virüs türü olan Corona Virüsü, oldukça tehlikeli bir salgına yol açtı.

Öksürme ya da hapşırma yolları ile kolayca bulaşabilen virüs şu ana kadar 3 bin 117 kişinin ölümüne sebep olurken, tedavi olan kişi sayısının da 36 bin 119 olduğu açıklandı.

Corona Virüsü’nden Nasıl Korunulur?

Şu ana kadar mevcut bir aşısı bulunmayan virüsten korunmak için hijyen kurallarına çok dikkat etmek ilk kural. Sık sık ellerin yıkanması ve kalabalık yerlerde maske takılması gerektiğini belirten uzmanlar, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinin önemini vurguluyor. Ayrıca grip benzeri belirtilere sahip kişilerden uzak durmanın ve antibakteriyel jel kullanmanın da diğer önemli hususlardan biri olduğu belirtiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı