Gündem

Corona Virüsü Ulaşım Firmalarına Talebi Artırdı

Corona virüsü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında okulların tatil edildiğinin haberini verdi. Bu haberin ardından ulaşım firmaları talep patlaması yaşadı.

Okullar 30 Mart’a Kadar Tatil!

Corona virüsü Türkiye’de salgın haline gelmeden, önlem amacıyla ilk ve orta okullarla liseler 1 haftalık tatile girdi. Ayrıca üniversitelerin de 3 hafta tatile gireceği açıklandı. Bu açıklamanın ardından ulaşım firmalarına yüksek oranda talep oluştu.

İki gün önce ülkemizdeki ilk vaka açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından tüm öğrenci ve velilerin kulağı, okulların tatil edilmesi haberindeydi. Bugün akşam saatlerinde İbrahim Kalın, canlı yayında Corona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla alınacak önlemleri tüm Türkiye’yle paylaştı.

Ulaşım Firmalarının Web Siteleri Çöktü!

Okulların tatil edilmesinin ardından ulaşım sektöründe ciddi bir talep artışı yaşandı. Kamil Koç, Pamukkale ve Metro Turizm gibi pek çok turizm şirketinin web sitelerine ulaşım sorunu yaşandı Ayrıca turizm şirketlerinin bayilerinin önünde de uzun kuyruklar görüldü.

Okullarının tatil olması nedeniyle memleketlerine geri dönmek isteyen pek çok öğrenci ulaşım firmalarının bayilerine koştu. Firmaların önündeki kuyruklar sosyal medyada da paylaşıldı.

Corona Virüsüyle İlgili Alınan Önlemler Neler?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yaptığı açıklamalar sadece okulların tatil edilmesiyle ilgili değildi. Spor müsabakalarının yoğun kalabalıklar oluşturması ve bunun da virüsün yayılma riskini arttırması endişesiyle nisan sonuna kadar seyircisiz yapılacağını belirtti. Ayrıca kamu görevlilerinin yurt dışına giriş çıkış yapabilmek için özel izin almaları gerektiğini belirtti.

Corona Virüsü Nedeniyle Eğitim Duracak Mı?

Corona virüsü, okullarda verilen eğitimin durmasına neden olmayacak. Nisan ayında yapılacak olan tatil öne alınarak 30 Mart’a kadar tatil yapılacak. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulan uzaktan eğitim programları, televizyondan ve internetten takip edilebilecek.

Öğrenciler evlerinden derslerini takip edebilecek, uzaktan eğitim sayesinde eğitim durmayacak. TRT aracılığıyla eğitimler devam edecek. Hangi içeriğin, hangi teknikle paylaşılacağı, eğitimin süresi gibi konular ayrıntılı olarak paylaşılacak.

Öğrenciler teknik imkanları ve tercihlerine göre internetten ve TRT’nin kanalları üzerinden sınıflarına göre derslerini takip edebilecekler. Bu konularla ilgili tüm detaylar bakanlığın sitesinde yayınlanacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı