Gündem

Corona Virüsünde Son Durum

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Hastalığa yakalanan kişi sayısı günden güne artıyor ve her gün vakalar ile ilgili son durum bildiriliyor.

Corona virüsü ile ilgili gelen son dakika haberlerine göre dünyada toplam 480.446 vaka bildirildi. Bu vakaların karantina altında ve tedavi gördüğü söylendi. Vakaların ardından bildirilen ölü sayısı 22 bine yaklaştı. 110 bin kişinin iyileştiği ve virüsü atlattığı belirtildi.

En Çok Hangi Ülkede Görüldü?

Virüsün merkez üssü olan Çin’i bile geride bırakarak İtalya’da hayatını kaybedenlerin sayısı 7 bin 503’e yükseldi. Vaka sayısının da artmaya devam ettiği ve güncel vaka sayısının 74 bin 386’ya çıktığı söylendi.

İtalya’dan sonra Corona virüsün en çok can aldığı ülke İspanya oldu. Hayatını kaybedenlerin sayısının 4 bini geçtiği söylenen İspanya’da vaka sayısı 47 bini geçti. İspanya ordusu bu durumlar devam ederken NATO’ya çağrıda bulundu. Çağrısında solunum cihazı, koruyucu kıyafet ve hızlı tanı kiti isteklerini söyledi. İspanya yetkilileri OHAL’i uzattıklarını ve metro, otobüs, tren ve uçak seferlerinin azaltıldığını açıkladı.

İran’dan da korkutan rakamlar belirtilmeye başlandı. Son 24 saatte Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 2 bin 234’e yükseldi.

Fransa’dan gelen bilgilere göre ülkede 25 bin 600 kişide yeni tip Koronavirüs’e rastlandı ve 1333 kişi Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İngiltere’de ise hayatını kaybeden kişi sayısı 466’ya yükseldi ve vaka sayısının 10 bine yaklaştığı açıklandı.

Ülkemizde Son Durum

Coronavirüs ülkemizi de etkisi altına aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte toplam 343 yeni tanı konulmuş hastanın olduğunu söyledi. Yeni hastalarla beraber ülkemizdeki vaka sayısı 2 bin 433’e yükseldi. Son 24 saat içerisinde 7 kişinin daha Coronavirüs yüzünden hayatını kaybettiğini açıkladı. Bugüne dek hayatını kaybeden kişi sayısı 59 oldu.

“Sayılar, kayıp acısını, endişeyi ifade edemez. Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar.” cümlelerini kuran Bakan Koca, vatandaşları evden çıkmamaları için uyardı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı