Gündem

Corona Virüsü’nü ABD’ye Apple Kurucusu Mu Yaydı?

Corona Virüsü salgınına dair yayınlanan rakamlar, her geçen gün biraz daha artıyor. Tüm dünyayı tehdit eden salgına dair son derece ilginç bir iddia ortaya atıldı. Amerika’da 105 kişide görülen ve 5 kişinin ölümüne sebep olan Corona Virüsü, Amerika’ya Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak tarafından getirilerek yayılmış olabilir. Üstelik bu iddianın kaynağı, Apple kurucu ortağının ta kendisi.

Corona Virüsü salgını bir anda tüm dünyanın gündemine oturdu ve salgın hakkında ardı arkası kesilmeyen gelişmeler yaşanıyor. Corona Virüsü hakkında çok konuşulacak bir açıklama da Apple kurucu ortağı Steve Wozniak’tan geldi. Kendisinin ve eşinin ocak ayı başlarında Çin’den geri döndüğünü ve ardından ikisinin de hastalandığını belirten Wozniak, Corona Virüsü’nü Amerika’ya getiren kişilerin kendileri olabileceğini iddia etti.

Steve Wozniak tarafından atılan tweet, çok kısa süre içerisinde binlerce etkileşim aldı. Gündem yaratan bu açıklamaya tepkiler de gecikmedi. Henüz kesinleşen bir veri yokken bunu söylemenin doğru olmadığını belirten kişiler kadar, bu açıklamanın doğru olabileceğine inananlar ve sağlıklarının yerinde olmasını dileyenler de mevcut.

Corona Virüsü Belirtileri Apple Kurucusunu Endişelendirdi

Corona Virüsü belirtileri arasında yer alan en önemli semptomlardan biri olan kuru öksürüğü öne süren Steve Wozniak, eşinin ABD’ye döndüğünden beri oldukça kötü öksürük krizlerine girdiğini ve bu sebeple Corona Virüsü’ne yakalanan ilk Amerikalılar olabileceklerini düşündüğünü belirtti. Bu durumda da virüsün Amerika’ya kendileri vasıtasıyla sıçramış olabileceği düşünülüyor.

Corona Virüsü'nü ABD’ye Apple Kurucusu Mu Yaydı?

COVID-19 endişesiyle muayene edilen Steve Wozniak’ın eşinde Corona Virüsü’ne rastlanmadığı bildirildi. USA Today muhabiri Jessica Guynn tarafınan yapılan açıklamada Wozniak’ın eşinin sinüs rahatsızlığı geçirdiği söyleniyor fakat yine de pek çok kişi Wozniak’tan gelecek olan açıklamayı bekliyor.

Corona Virüsü Son Dakika Rakamları

Corona Virüsü ile enfekte olan kişi sayısı toplamda 90,937’ye ulaştı. Bu sayı içerisinden 3,117 kişi hayata gözlerini yumarken, 48,017 kişi de virüsü yenerek sağlığına kavuştu. 90,937 enfekte kişinin 80,151’ini Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşları oluştururken, en çok vakaya sahip ülkeler sıralamasını Çin’in hemen ardından 4,812 kişi ile Güney Kore, 2,036 kişi ile İtalya ve 1,501 kişi ile de İran takip ediyor. Corona Virüsü henüz Türkiye’de tespit edilmedi fakat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalar, virüs ile enfekte olan kişilerin Türkiye’de de bulunabileceği olasılığını gözler önüne seriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı