Gündem

Coronavirüs Ferrari’yi de Etkiledi

Coronavirüs salgını İtalya’da 1440 kişinin ölümüne sebep olurken pek çok firmanın üretimi durdurmasına da neden oldu. Coronavirüs’ün hızla yayıldığı İtalya’nın en ünlü markalarından olan Ferrari’den üretimi iki hafta durdurma kararı geldi.

Coronavirüs nedeniyle İtalya’da sokağa çıkma yasağı uygulanırken Ferrari’de üretimini iki haftalık süreyle durdurma kararı aldı.

Coronavirüs Ferrari’yi de Etkiledi

Ferrari’de Alınan Tedbirlere Uydu

İtalya’da salgın hızla yayılırken sokağa çıkma yasağı ile ülkedeki kentler hayalet şehre döndü. Hükumetin daha pek çok tedbir aldığı ülkede bir tedbir de Ferrari’den geldi. Ünlü spor otomobil üreticisi Ferrari iki hafta üretimi durdurduğunu açıkladı.

İtalya’da Yaşam Durma Noktasına Geldi

Sokağa çıkma yasağının uygulanmaya başlanmasıyla hayalet ülkeye dönen İtalya’da hayat durma noktasına geldi. Evlerine kapanan insanlar Coronavirüs’e karşı mücadele etmek ve sosyalleşmek, kültürel faaliyetlere katılamamalarını telafi etmek için pencere ve balkonlara çıkıp şarkı söylemeye başladılar. Bazı İtalyanların keman, gitar gibi enstrümanlarla eşlik etmesi sonucu renkli görüntüler ortaya çıktı. Virüsün atlatılıp bu günlerin geride kalacağına dikkat etmek çekmek isteyen halk şarkı söyleyip enstrüman çalarak virüse karşı direniş gösterdi.

Coronavirüs Ferrari’yi de Etkiledi

Pek çok Avrupa Ülkesi İtalya’nın Önlem Almakta Geç Kaldığını Düşünüyor

Ülkede görüldüğü ilk günden beri Coronavirüs’ün  pek çok ülkeye göre daha hızlı yayıldığı İtalya’da bir günde yaklaşık 250 kişi virüs sebebiyle hayatını kaybederken, virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 1440’a ulaştı. Pek çok Avrupa ülkesi İtalya’nın gerekli tedbirleri almakta çok geç kaldığını düşünüyor. Bu hızlı ölüm artışının sonunda ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Fakat virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı günden güne hızla artıyor. Toplam vaka sayısınınsa 21 bini geçtiği iddia ediliyor.

İtalya’da Coronavirüs Sebebiyle Ölenler Gömülemiyor

Ülkede Coronavirüs sebebiyle ölenler gömülemiyor. Luca Franzese isimli genç adam çektiği video ile odak noktası oldu. Kız kardeşinin Coronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini ve hiçbir yetkilinin gelip yardım etmediğini anlatan genç adamın videosu yüz bin izlemeyi aştı.”Lütfen, dün akşamdan beri bekliyorum. Kimse gelmiyor. Kimse yardım etmiyor. Kız kardeşim arkamdaki yatakta ölü yatıyor” diyen Franzese, kardeşine suni teneffüs yaptığını anlatarak yardım çağrısında bulundu.

Coronavirüs Ferrari’yi de Etkiledi

1347-1351 yıllarında dünyayı etkisi altına veba salgınının da en hızlı İtalya’da yayıldığı ve ‘karantina’ kelimesinin o dönemlerde İtalyan asıllı bir kelime olarak sözlüklere girdiği biliniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı