Gündem

Coronavirüs Maskesi Aramaları Rekor Kırdı

Corona Virüsü salgını tüm hızıyla devam ederken internet kullanıcılarının yaptığı aramalarda büyük bir değişiklik gözlemlenmeye başladı. Bir anda tüm dünyanın gündemine oturan Corona Virüsü salgını sebebiyle pek çok ülkede virüse karşı koruyucu maske aramaları rekor düzeye ulaştı. 

Corona Virüsü Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı fakat kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına aldı desek yanlış olmaz. Sayısı 50’yi bulan ülkede tespit edilen virüs henüz Türkiye’de görülmedi fakat pek çok komşu ülkede teşhis edilmiş olması virüsün her an ülkeye girebileceği yönünde korku yaratıyor.

Corona Virüsü’nden korunma yolları ve Corona Virüsü Maskesi gibi anahtar kelimelerle yapılan aramalar yalnızca Türkiye’nin değil tüm dünyanın Google arama sonuçlarında başı çekiyor. Google arama trendlerine bakıldığında şubat ayında Amerika genelinde en çok aranan kelimelerden birinin virüs maskesi olduğu belirtildi. 

Coronavirüs Maskesi Aramaları Rekor Kırdı

Coronavirüs vakalarının dünya çapında görülmeye başlanmasıyla doğru orantılı olarak gelişen arama artışı, aynı şekilde maske satışlarını da etkiliyor. Hem Türkiye’de hem dünya genelinde online olarak virüslere karşı koruyucu maske araması yapan kişilerin çoğalması, maske fiyatlarında artışı da beraberinde getiriyor.

Corona Virüsü’nden Nasıl Korunulur?

Corona Virüsü’ne karşı korunmak için yüz maskelerinin ne kadar etkili olduğu konusunda farklı görüşler mevcut. Maskeler virüs taşıyan damlacıkların burna ve ağza girmesini engelleyebiliyor fakat araştırmalar gösteriyor ki Corona Virüsü gözlerden de bulaşabiliyor. Dolayısıyla yalnızca maske takmak, korunmak için yeterli değil. Uzmanlar sık sık ellerin yıkanmasının virüsten korunmak için oldukça önemli bir adım olduğunu belirtiyor. Henüz yıkanmamış ellerle göz, ağız ve burun bölgelerine dokunmamak alınabilecek önlemlerin en başında geliyor. 

Corona Virüsü Son Dakika Rakamları

Corona Virüsü şu an 50 farklı ülkede tespit edildi. Son rakamlar gösteriyor ki Corona Virüsü ile enfekte olan kişi sayısı 82.171. Bu sayı içerisinden 2.804 kişi hayatını kaybetti, 33.129 kişi ise virüsü yenerek sağlığına kavuştu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı