Gündem

CoronaVirüsü Yunanistan’a Bulaştı

Dünya üzerinde büyük endişelere neden olan Corona Virüs şimdi de komşu ülke Yunanistan’da görüldü.

Son yapılan açıklamalara göre 81 bin kişiye bulaşan virüs nedeniyle ölenlerin sayısının artması korkutmaya devam ediyor. Virüsün İtalya’ya sıçraması sonrasında Avrupa’da hızla yayılması herkesi tedirgin ederken yetkililer tarafından yapılan açıklamalar Corona Virüsü’nün Yunanistan’da görüldüğü yönünde.

Yunanistan Sağlık Bakanı ülkede bir kişide Corona Virüsü’nün tespit edildiğinin duyurusunu yaptı. Yapılan açıklama sonrasında virüsün bu derece büyük bir hızla ilerlemesi endişeleri arttırdı.

Komşu ülke Yunanistan’a sıçrayan Corona Virüsü sınıra yakın illerde tedirginliğe neden olurken vatandaşlar iki ülke arasında giriş – çıkış işlemlerinin yapılıp yapılmayacağı konusunda yetkililer tarafından gerçekleştirilecek olan açıklamaları bekliyor.

Çin’in Wuhan eyaletinden dünya geneline yayılan virüsün ulaştığı ülke sayısı 40 aştı. Avrupa’da son olarak Fransa’da, İspanya’da, Hırvatistan’da tespit edilen Corona Virüsün İran, Irak ve son olarak Yunanistan gibi komşu ülkelerimizde görünmesi Türkiye’deki virüs riskini arttırdı.

Henüz tedavisi bulunamayan virüsten korunmak için toplu alanların hijyen açısından steril olması gerektiği belirten uzmanlar yurt dışı seyahatlerinde seçici davranılması gerektiğini ve dezenfektan malzemelerin kullanılması gerektiğini ifade etti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı