Gündem

COVİD-19 Bir Doktoru ve Ailesini Hayattan Kopardı!

Aile Hekimi Doktor Yavuz Kalaycı’nın meslektaşları Nişanca Aile Sağlığı Merkezi önünde karanfiller eşliğinde anma töreni gerçekleştirdiler. Yavuz Kalaycı’nın fotoğrafını taşıyan meslektaşları görev yapmakta olduğu Nişanca Aile Sağlığı Merkezi önünde bir dakikalık saygı duruşunda bulundular. Daha sonra Yavuz Kalaycı’nın masasına meslektaşları tarafından karanfil bırakıldı.

İstanbul Aile Hekimleri Derneği Başkanı Doktor Kutbettin Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada Yavuz Kalaycı’nın görev şehidi sayılması gerektiğinden bahsetti.

Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezinin ismi, değiştirilerek Doktor Yavuz Kalaycı Aile Sağlığı Merkezi olarak düzenlenmesi taleplerinin artması üzerine Demir, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile yapmış olduğu görüşmeler doğrultusunda, onların da aynı düşüncelerde olduğu, bakanlığa bu anlamda yazı yazdıklarını ve onay alınması halinde Nişanca Aile Sağlığı Merkezi’nin adının Dr. Yavuz Kalaycı Aile Sağlığı Merkezi olarak düzenlenmesinin yapılacağını belirtti.

Ayrıca Kalaycı’nın ailesi de 1 hafta arayla korona virüsü sebebiyle hayatını kaybettiğini belirten Demir, sözlerine şu şekilde devam ettirdi:

Doktor Yavuz Kalaycı’nın meslektaşlarına emanet edilmiş olan 6 ve 10 yaşındaki kız çocuklarının biz meslektaşlarına bir emanet olduğunu ve emanetin sahip çıkılacağını belirterek güçlü ve kararlı olduklarını ifade ettiler.

Kısa sürede Korona belası ailesinin tamamını esir alarak, önce babasını sonra annesini kaybetti. Aynı dönemlerde entübe olarak yaşam mücadelesi verdiği halde, 32 yıllık meslek hayatının sonu korona yüzünden sonlandı.

YÜREK YAKAN PAYLAŞIM YAPMIŞTI

Yeni yeni etkisini gösteren corona virüsü sebebiyle hayatını kaybeden doktor Yavuz Kalaycı’nın diğer meslektaşları Doç.Dr. Erdinç Nayır’ın, Sosyal paylaşım sayfasında yapmış olduğu paylaşım ise yürekleri burktu. Nayır yaptığı paylaşımda, “Bugün bir doktor arkadaşımız corona virüsünden dolayı hayata gözlerini yumdu. Aynı sebeplerle Annesi, Babası ve kardeşini de kaybetmiş olan Dr. Yavuz Kalaycı’nın son mesjaı ise ‘Kızlarım çok küçük, sahip çıkarsınız değil mi? Sizin hala evde sıkıldığınızı biliyorum doğru değil mi? İfadelerini kullanmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı