Gündem

COVİD-19 Bulaştı,Özel Halk Otobüsü Şoförü Hayatını Kaybetti!

Yaklaşık 8 gün önce Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren Özel Halk Otobüsü şoförlerinin 850’sinin filyasyon amaçlı 14 gün boyunca karantina altında kalmaları istendi fakat karantina sırasında bir halk otobüsü şoförü, Kayseri Şehir Hastanesi Pandemi bölümüne tedavi amacı ile kaldırıldı fakat tüm müdahalelere rağmen Özel Halk Otobüsü şoförü hayatını kaybetti.

Evde karantina altında tutulan Özel Halk Otobüsü şoförü Y.G. isimli kişi rahatsızlanmasından sonra Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi görmeye başladı.Otobüs şoförü Y.G. Kayseri Şehir Hastanesi’nin Pandemi bölümünde dün corona virüsü ile mücadelesini kaybederek yaşamını yitirdi, Y.G.’nin vefat etmesi halk otobüsü şoförlerinin arasında üzüntüye sebep olması ile birlikte endişeye de sebep oldu.Corona virüsünün şoförler arasında yayılıp yayılmadığı merak konusu oldu.

Filyasyon sağlamak amacı ile evde karantina altına alınmış olan 850 halk otobüsü şoföründen biri olan Y.G.’nin Kayseri Şehir Hastanesi Pandemi bölümünde hayatını yitirmesi de akıllarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu.Hayatını kaybeden Y.G.’nin corona virüsü testinin pozitif çıkıp çıkmadığı hemen açıklanmamıştı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gazeteci Veli Altınkaya ile yapmış olduğu televizyon programında yaptığı açıklamada “Özel halk otobüsü şoförü corona virüsü sebebi ile öldü” ifadesini kullandı.

Yaklaşık 1 haftadır Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin denetim ve kontrolü altında olan özel halk otobüsü seferleri İl Hıfsızzıha Kurulu’nun Kararı sebebi ile durduruldu ve yaklaşık olarak 850 halk otobüsü şoförü de filyasyon kısıtlaması altına alınmıştı.

Corona virüsü kısıtlamaları nedeni ile hala halk otobüslerinden yoksun hizmetine devam etmekte olan Kayseri Ulaşım A.Ş.elinde olan yaklaşık 350 belediye otobüsü ile kısıtlamalı bir şekilde kısıtlamalara uyarak, hizmet vermeye çalışırken, halk otobüsleri seferlerinin de ay sonunda tekrar hizmet vermeye başlayabileceği söylentileri mevcut.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı