Gündem

Cristiano Ronaldo Corona Virüsüne Mi Yakalandı?

Cristiano Ronaldo da Corona virüsüne yakalandı iddiaları sosyal medyada dolaşmaya başladı. Juventuslu futbolcu Rugani’de Corona virüsü tespit edilmesinin ardından Juventus Kulübü karantinaya alındı.

Cristiano Ronaldo’nun, Juventus’da oynayan takım arkadaşı Rugani’de Corona virüsü olduğunun açıklanmasının ardından 3 günlük izin alarak Madeira’daki ailesinin yanına gittiği haberi Portekiz medyasında paylaşıldı. Cristiano Ronaldo’nun Corona virüsü taşıyıp taşımadığı ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor.

Cristiano Ronaldo Karantina Altına Mı Alındı?

Corona virüsünün Juventus’a da sıçradığı ve yıldız oyuncu Rugani’ye Corona virüsü bulaştığı haberi duyulduğunda Cristiano Ronaldo Portekiz’de bulunuyordu. Juventus’ta karantina kararı alınması sebebiyle Ronaldo’nun da karantina süresi boyunca Madeira’da annesi ile birlikte kalacağı ve Juventus kulüp doktorları ile yakından iletişim kurmaya devam edeceği bildirildi. Cristiano Ronaldo, Inter ile oynanan maçın ardından annesini ziyaret etmeye Madeira’ya gitmişti.

Cristiano Ronaldo Corona Virüs'e mi Yakalandı?

Cristiano Ronaldo’nun iki hafta boyunca İtalya’ya dönmeyeceği açıklandı. Juventus’un karantina süresinin bitiminden sonra ne yapılacağına henüz karar verilmedi. Uçuş sınırlamaları sebebiyle de Ronaldo’nun özel jeti ile İtalya’ya dönüşünün önünde engeller olduğu konuşuldu.

Corona virüsü tüm dünyayı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Pek çok takımın virüs nedeniyle önlem almasının ve pek çok spor müsabakasının iptal edilmesinin ardından dünyaca ünlü spor kulüpleri aldıkları önlemleri artırıyor.

Corona Virüsünden Nasıl Korunmalıyız?

Şu ana kadar mevcut aşısı bulunmayan virüsten korunmak için hijyen kurallarına çok dikkat etmek ilk kural. Sık sık ellerin yıkanması ve kalabalık yerlerde maske takılması gerektiğini belirten uzmanlar, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinin önemini de vurguluyor. Ayrıca grip benzeri belirtilere sahip kişilerden uzak durmanın ve antibakteriyel jel bulundurmanın da diğer önemli husulardan biri olduğu belirtiliyor.

Cristiano Ronaldo Corona Virüsüne Mi Yakalandı?

Bulunduğumuz ortamı havanlandırmak, kişisel eşyalarımızı kimseyle paylaşmamak, olabildiğince kalabalık ortamlardan uzak durmak gerektiğini bütün uzmanlar sık sık hatılatıyor. Çocuklar yetişkinlere göre daha az risk altında bulunuyor. Özellikle hamile anneler adayları, bebeklerine virüsün bulaşıp bulaşmayacağı konusunda oldukça endişe içindeydiler. Fakat uzmanların yaptığı açıklamalara göre anne karnındaki bebeğe virüs bulaşması mümkün görünmüyor. Henüz böyle bir vakanın tespit edilmediğini vurgulayan uzmanlar anne adaylarının temizlik kurallarına ekstra dikkat etmesi gerektiğini belirtiyorlar. Küçük bebeği olan anneler ise bebeklerini olabildiğince kalabalık ortamlardan uzak tutmalı.

Son olarak Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘Küresel Salgın ‘ilan etmesine neden olan virüs ABD’de de ‘Acil Durum’ ilan edilmesine ve İtalya’da onaylanmış iş ve sağlık sorunları dışında ‘Sokağa Çıkma Yasağı’nın uygulanmasına sebep oldu. Corona virüsün önümüzdeki günlerde daha ne gibi radikal önlemlere sebep olacağı henüz bilinmiyor. Henüz tedavisi bulunamayan virüsün yol açtığı hastalıkların Çin’de düşüşe geçtiği söylense pek çok ülkeye yayılan virüsün akıbeti hakkında kesin bilgilere ulaşmak mümkün değil. Ülkemizde de  henüz salgın haline dönüşmeyen virüs için pek çok önlem alınıyor. Gıda ve temizlik ürünlerinin stoğuyla ilgili bir sıkıntı olmadığı Bakanlıklar tarafından açıklandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı