Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstüne Yasakları Esnetme Talebine Cevap!

Ülkemizde koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler ile ilgili merak edilen en önemli konulardan biri 20 yaş altı ve 65 yaş üstünün belirli aralıklarla sokağa çıkabilmeleri konusu. önceki günkü MYK toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan; vatandaşların zorlandığını bildiklerini, bu konuda atılacak her adımın Bilim Kurulu’nun onayı ile olması gerektiğini belirtti.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Özellikle kadın ve gençlik kollarımızla, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini tespit ederek hemen gidermeliyiz. Vatandaşımız ‘kimse bizim sesimizi duymuyor’ düşüncesine kapılmamalı. Evinde tenceresi kaynamayan vatandaşımız kalmasın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Dünyada kim yardım istiyorsa elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. Bu ayda da çalışmalarımızı; özellikle kadın ve gençlik kollarımız; vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini tespit ederek hemen gidermeliyiz. Vatandaşımız ‘kimse bizim sesimizi duymuyor’ düşüncesine kapılmamalı. 4 milyondan fazla aileye 1000’er liralık yardımı yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Evinde tencere kaynamayan vatandaşımız kalmamalı. Teşkilatlarımız ve belediyelerimiz ramazan ayında ortak çalışmaları hızlandırılmalı.”ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarının sıkıldıklarının farkında olduklarını belirtti. Berberlerin ve bazı işyerlerinin açılması gibi esneme talepleri olduğunun da farkında olduğunu da belirtti. Erdoğan, “Kurul, hem sağlık açısından hem de toplum bilimleri açısından tüm detayları ele alıyor. Biz de kararlarına uyuyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’ye giden tıbbi yardım malzemelerinin yanında ABD Başkanı Trump’a da bir mektup gönderdi. Erdoğan mektupta, “Sayın Başkan, Değerli Dostum” ifadesiyle başladığı mektupta, küresel ölçekte kriz yaratan Kovid-19 salgınının Türkiye, ABD ve dünyada yol açtığı sınamalara karşı sürdürülen iş birliğine büyük önem atfettiğini belirtti. Kovid-19 kriziyle mücadeleden edinilen dersler ve geliştirilen yeni imkanlarla kamu sağlığı alanında geleceğe çok daha güçlü ilerleneceğine inandığını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti: “Bu çerçevede ABD’deki salgını kontrol altına almak amacıyla verdiğiniz kararlı mücadeleyi takdirle izliyor, normalleşme yönünde ilk adımları atmaya başlamanızdan büyük memnuniyet duyuyorum. Bu süreçte, gerek salgınla mücadelenin gerektirdiği temel ihtiyaçların karşılanmasında gerek normalleşme sürecinde, ülkemin, ABD’nin güvenilir ve güçlü bir ortağı olarak, her türlü dayanışmayı sergilemeye devam edeceğine emin olabilirsiniz” ifadelerinde bulundu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı