Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fatih Portakal’a Suç Duyurusu!

Koronavirüs ilgili mücadelenin sürdürüldüğü bu süreçte en önemli konulardan biri de kuşkusuz ki yalan, yanlış, asılsız ve halkı manipüle edici haberler. İçişleri Bakanlığı’nın üzerinden durduğu konu hakkında bir gelişme daha yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fox TV sunucusu Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya paylaşımlarıyla yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı gerekçesiyle Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, Fatih Portakal’ın paylaşımlarıyla bazı kişilerden zorla para istendiğini iddia etmesi üzerine “Bunlar tamamen yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadelerdir. Bu nedenle Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Türk Ceza Kanunu ve BDDK mevzuatı kapsamında tarafımızca suç duyurusunda bulunulmuştur.”dedi.

Fatih Portakal twitterda  “Tekalifi Milliye hatırlatılıp ‘zor günlerden geçiyoruz’ denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!” şeklinde paylaşımda bulunmuştu. Dilekçede ise, “Şüpheli bu ileti ile Müvekkilimin konuşmasını gerçek manasından uzaklaştırılarak kamuoyunda yanlış bir algı oluşturmayı amaçlamıştır. Şüpheli niyet okuyuculuğu yaparak Sayın Cumhurbaşkanımızın tarihsel bir olaydan ve o olay özünde milli dayanışma ruhundan bahsetmesini farklı bir bağlamda manipülasyon amacıyla kullanmıştır. Şüphelinin ifadeleri Türk Ceza Kanunu ve BDDK mevzuatı kapsamında suç niteliğindedir. Sayın Cumhurbaşkanımız devletin başı olarak milli dayanışmanın önemini vurguladığı konuşma gayet açıktır. Şüphelinin ifade ettiği gibi kesinlikle hiçbir vatandaştan zorla para istenmesi söz konusu dahi olamaz.

Cumhurbaşkanımızın gönüllülük esasına dayalı başlattığı yardım kampanyasına halkımızın teveccühü de ortadadır. Sırf bu dayanışmaya gölge düşürmek adına bu şekilde akla ziyan iddialar ortaya atılıp halkımız tedirgin edilmek istenmektedir. Bu zihniyetin tek amacı kaos ve karmaşa çıkarmak olup şüphelinin suç konusu paylaşımı da sadece hezeyandan ibarettir.” ifadeleri yer aldı.

Dün yaptığı açıklamada da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tekalif-i Milliye emirlerini hatırlatarak bir kez daha  milli birlik ve beraberlik vurgusu yapmıştı.İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre de provakatif paylaşımlara soruşturma açıldı. Son 21 günde3 bin 576 hesap incelendi 229 kişi yakalandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı