Gündem

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplanıyor! 3 Günlük Yasak Gelecek Mi?

Bugün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin yeni bir toplantı yapması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleşecek olan toplantıdan çıkacak kararlar oldukça merak ediliyor. Daha önceki toplantılarda olduğu gibi salgın önlemleri kapsamında bugünde telekonferans yöntemi ile toplantının başlaması bekleniyor.

Toplantının en önemli maddesi son zamanların gündeminde olan koronavirüs olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gibi önemli isimlerinde toplantıda önemli değerlendirmelerde bulunması bekleniyor. Salgın hakkında gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra, elde edilen verilen ve son durum gibi çeşitli bilgilerin paylaşılması ve bu bilgiler ışığında salgınla mücadele etkili olacak yeni çalışmaların gerçekleştirilmesi bekleniyor.

3 Gün Daha Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir

Bugün itibariyle sonlanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının salgına olan etkilerinden bahsedilecek toplantıda ilerisi için yeni tedbirlerin alınabileceğinin de altı çiziliyor. Bu süreç içerisinde salgında vaka sayısı, ölüm oranları gibi veriler dikkate alınarak 3 gün daha sokağa çıkma yasağının getirilmesi gündeme gelmeye başladı.

Salgının alınan sıkı tedbirler sonucunda Mayıs ayının sonunda tamamen kontrol altına alınması ve ardından hayatın normale dönmesi için çalışmaların başlatılması planlanıyor. 1 Mayıs işçi bayramının Cuma gününe gelmesinin ardından bu süreçte hafta sonunu da kapsayan toplam 3 günlük bir sokağa çıkma yasağının toplantıdan çıkacak kararlardan birisi olması muhtemel olarak görülüyor. Bazı yasaklarda ise durum değerlendirmesinin ardından esnemenin gerçekleştirilmesi bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı