Gündem

Cumhurbaşkanlığı Koronavirüs Bilgilendirme Sitesini Hizmete Açtı

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan koronavirüs bilgilendirme sitesi bugün itibariyle hizmete sunuldu. 

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, koronavirüs ile ilgili bir bilgilendirme sitesi oluşturduğunu açıkladı. Hizmete alınan bu site koronavirüs salgını ile ilgili güncel rakamlara ulaşılabiliyor ve çeşitli kıyaslamalar yapılabiliyor. 

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen koronavirüs insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Şimdiye dek 592 bin 788 kişi olarak açıklanan vaka sayısında 24 bin 77 kişi hayatını kaybetti. Hastalığın bulaşmaması için evlerine kapanan insanlar bir yandan bu virüse yakalanmamak için çabalarken bir diğer yandan da koronavirüs salgını hakkında en güncel rakamlara erişmek istiyor 

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasının ardından pek çok kişi koronavirüs salgınını Johns Hopkins Üniversitesi tarafından hazırlanan site üzerinden takip ediyordu. Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan site ile birlikte güvenilir kaynaklara bir yenisi daha eklenmiş oldu.   

Koronavirüs salgını hakkında Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından oluşturulmuş olan site, kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. Siteye giriş yapan kullanıcılar dünya haritası ile karşılaşıyor. Bu dünya haritasının hemen sağında ülkeler bazında tanı ve ölüm sayıları ile iyileşen hasta sayılarına erişilebiliyor. 

Cumhurbaşkanlığı Koronavirüs Bilgilendirme Sitesini Hizmete AçtıSite üzerinde yer alan menü ile ayrıca virüs hakkında daha detaylı bilgi edinmek mümkün.  Siteye erişim sağlamak için bu linke tıklayabilir ve koronavirüs hakkında en güncel rakamlara ulaşabilirsiniz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı