Gündem

Didem Soydan’dan Hükümete Tepki: Devletin Kasasını Boşalttınız!

 Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlerin kapsamı genişledi. Salgının yayılmasını engellemek için sosyal izolasyonun önemi her geçen gün biraz daha artıyor. Hükümet tarafından alınan karar sonrasında akşam saatlerinde iki gün geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak sonrasında pek çok vatandaş market ve fırınlara akın etti.

Sosyal izolasyonun vurgulandığı son zamanlarda mesafeye dikkat etmeden virüs salgınının büyümesine davetiye çıkaran görüntüler sosyal medyada da şok etkisi yarattı. Pek çok isim yaşananlar karşısında tepkisini dile getirdi. Yaşanan olaylar tepkilere neden olurken ünlü isimlerden de hükümete tepki gösteren kişiler oldu. Onlardan birisi de Didem Soydan oldu.

‘Devletin Kasasını Boşalttığınız İçin..’

didem soydan tepki

Sokağa çıkma yasağının sadece yasaktan iki saat önce açıklanmasına ünlü manken Didem Soydan sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Açıklanan yasağın geç saatlere denk gelmesi sebebiyle halkın tepki gösterdiği ve bu nedenle panik yaşadıkları için karmaşanın yaşandığı ifade etti. 31 ilde gerçekleşen sokağa çıkma yasağının virüs salgınından korumak yerine salgının artması için daha etkili olduğu üzerine çeşitli tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Bunun üzerine Didem Soydan’ın sosyal medyada yazdıkları da çeşitli tartışmaların fitilini ateşledi.

Ünlü manken ‘Devletin kasasını boşalttığınız için sokağa çıkma yasağını ilan edemediniz. Sonrasında da son iki saatte karar alıp milleti sokağa döktünüz. İnsan sağlığı ile bu şekilde oynamanızı anlamıyorum. Şikayetimizi kime yapacağız? Kimi kime şikayet edeceğiz?’ dedi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı