Gündem

Dışişleri Bakanı Yurtdışından Gelecek 15 Bin Vatandaş Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

Koronavirüs salgını ülkemizde de etkisini sürdürürken, yurt dışı uçuşlarının önlem amaçlı iki yönlü olarak kapatılmasına karar verilmişti. Bu süreçte yurtdışında kalan ve ülkeye dönemeyen pek çok vatandaş oldu. Daha önce gerçekleştirilen tahliye uçuşları sayesinde pek çok vatandaş yurda getirilmiş, karantina altına alındıktan sonra gereken durumlarda tedavileri tamamlanmıştı.

ABD’de bulunan ve geri dönmeyi bekleyen binlerce Türk vatandaşı için bu gece yarısından itibaren yeni uçuşlar gerçekleştirilecek. Tahliye kapsamında Türk Hava Yolları tarafından uçuşların gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu Süreci Değerlendirdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Süreç hakkında açıklamalarda bulunurken ‘Tahliye sürecinin ikincisi başladı. Bu gece yarısından itibaren 15 bin Türk vatandaşını ülkeye getireceğiz. Belirlenen şehirlerde ise karantina altına alınacaklar. Diğer günlerde de geri kalan vatandaşların tahliyesini gerçekleştireceğiz’ dedi.

ABD’de yaşayan ve çeşitli sebeplerle orada bulunan vatandaşların istekleri dahilinde geri dönüşleri sağlanacak. Geçtiğimiz günlerde bilet fiyatları çok tartışılmış ve bunlar üzerinden kar elde edileceği gündeme gelmişti. Ancak yapılan yeni bir açıklamanın ardından bilet fiyatlarının sabit tutulacağı belirtilmişti.

Yurtdışından gelecek olan vatandaşlar için öncesinde bir izin belgesi imzalandı. Bu izin belgesinde Türkiye’ye dönen vatandaşların 14 gün boyunca karantinada kalacakları yer alıyor. Farklı şehirlerde bulunan yurtlara gönderilecek olan vatandaşların herhangi bir şikayetleri olması halinde gerekli testler yapılacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı