Gündem

Dünya Pilotlar Günü’nde Türk Vatandaşları Tahliye Edildi!

Corona virüsten vefat eden meslektaşlarının, THY’nin uçuş ekibi yanındaydı.

Karadağ’ın Podgorica şehrinde yaşamakta olan 153 Türk vatandaşını Dünya Pilotlar Günü’nde, Türkiye’ye getiren Türk Hava Yolları’nın (THY) tahliye uçuşunu gerçekleştiren uçuş ekibi, corona virüs sebebi ile hayata veda eden meslektaşlarını unutmadı.

Tahliye sırasında özel anlar yaşadığını belirten THY’nin uçuş ekibi Podgorica Şehri’nde bulunan 153 Türk vatandaşını İstanbul’a getirdi.

Seferde görev almakta olan Yardımcı Pilot Kaan Yürekli ve Kaptan Pilot Onur Yazgan yapmış oldukları anonsta corona virüs sebebi ile hayata veda eden Pilot Serdar Gündoğdu, Pilot Mustafa Özden Türkon ve Pilot Mehmet Ali Kılıç’ı Dünya Pilotlar Günü’nde anma töreni yaptı.

Kaptan Pilot Onur Yazgan tarafından yapılan anonsta‘’ Saygıdeğer misafirler ve saygıdeğer kabin ekibi arkadaşlarım; ben kaptan pilot Onur Yazgan ve yardımcım Kaan Yürekli ile ince düşünceleriniz için sizlere çok teşekkür ederiz.Biz de bu anlamlı gün olan Dünya Pilotlar Günü’nü corona virüs salgını sebebi ile hayatını kaybetmiş olan meslektaşlarımız Serdar Gündoğdu, Mustafa Özden Türkon ve Mehmet Ali Kılıç kaptanlarımıza armağan ediyoruz.Siz değerli misafirlerimizi, güzel yurdumuz Türkiye’ye taşımaktan ve kabin ekibi arkadaşlarım ile aynı ailenin bireyi olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Saygılarımızla’’ifadelerini kullandı.

KABİN AMİRİNİN YAPTIĞI ANONSA YOLCULAR ALKIŞLAR İLE EŞLİK ETTİ

Kabin Amiri olan Dilara Kimya’nın yaptığı anonsta ise‘’ Değerli yolcularımız, bugün şartlar nasıl olursa olsun, dünyanın neresinde olursak olalım bizleri sevdiklerimize güvenli bir şekilde ulaştıran pilotlarımızın günü.Siz değerli misafirlerimizin huzurunda uçağımızın kaptanları olan Onur Yazgan ve Kaan Yürekli ile ulusal havacılığımıza katkı sağlamış olan tüm pilotlarımızın Dünya Pilotlar Günü’nü kutlarız. Sizinle aynı takımda olmaktan çok gurur duyuyoruz’’ sözlerini ifade etti ve kabindeki yolcularda bu anonsa alkışlar ile destek oldu.

BU ZOR GÜNLER DE GEÇECEK AÇIKLAMASI

Resmi twitter hesabından bir açıklamada bulunan Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün ise şu ifadeleri söyledi: “Bu dönem gökyüzümüz onlarsız, daha renksiz, daha sessiz. Ama bilmemiz gerekiyor ki bu zor günler elbet geçecek.Kaptanlarımız bizi tekrar gökyüzüne taşıyacak, sevdiklerimize güvenle götürecek. Ülkemizin havacılığına kaktı de bulunan tüm pilotlarımızın Dünya Pilotlar Günü kutlu olsun.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı