Gündem

Dünya Sağlık Örgütü’nün İki Çalışanında Koronavirüs Görüldü

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yapılan açıklamaya göre Dünya Sağlık Örgütü’nün iki çalışanında Coronavirüs tepit edildi.

Coronavirüs ile tüm dünyayı ilgilendiren açıklamalar ve çalışmalar yapan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bugün iki çalışanında da Coronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü Açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Christian Lindmeier yaptığı açıklamayla iki vakanın tespit edildiğini açıkladı. Çalışanların Coronavirüs semptomları göstermesiyle birlikte ofisten ayrıldıkları da belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün İki Çalışanında  Koronavirüs Görüldü

Sık sık açıklama yapan uzmanlar artık hijyen kadar sosyal mesafe üzerinde de duruyor. Özellikle bu süreçte en az 1 metre olacak şekilde sosyal mesafenin korunması, sağlıklı ve dengeli beslenmeye, uyku düzenine dikkat edilmesi konusunda uyarılar yapılıyor. Limon kolonyası, el dezenfektanı,sabun ve deterjanlar ile hijyenin sağlanmasının yanı sıra bağışıklık sistemini de güçlendirmek gerektiği vurgulanıyor.

En önemli mesele kuşkusuz ki virüs belirtilerinin hissedilmesiyle birlike kişilerin maske takması. Coronavirüs belirtisi olmasa bile soğuk algınlığı olan kişilerden de uzak durmak gerekiyor. Yaşlı ve kronik hastaların bu konularda daha dikkatli olması gerekiyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün İki Çalışanında  Koronavirüs Görüldü

Hijyen Konseyine Göre En Kirli Yerler

Teneke kutu içeceklerin dış yüzeyi,el kurutma makineleri,hastane ve kamu binalarının trabzanları, fast foof ve çiğ köftecilerde uzun süre bekleyen yeşillikler, restaurantlardaki menüler,  spor salonlarında az kullanılan aletler, ortak kullanım alanlarındaki lamba anahtarları, kağıt veya madeni paralar, güzellik salonlarındaki aletler ve havlular, toplu taşıma araçlarındaki tutacaklar, kapının dış kolu,klavye ve Mouse, alışveriş, arabaları,buzdolobı kollarlı, kırmızı ışık butonları, Atm makineleri, yiyecek-içeçecek otomatları,mikrodalga fırınlar,asansör düğmeleri, çocuk parklarındaki oyuncaklar.

Dünya Sağlık Örgütü’nün İki Çalışanında  Koronavirüs Görüldü

Hijyen Konseyinin açıkladığı en kirli yerlere temas konusunda bu süreçte ekstra dikkat edilmesi gerekiyor. Kirlerin ve mikropların daha fazla bulunduğu bu alanlar virüsün etkin olduğu şu süreçte çeşitli enfeksiyonlara ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep oluyor. Bu sebeple kalabalık ortamlardan uzak durmak mecbur kalındığında ise belirtilen nesne ve yüzeylere dokunmamak ya da bir peçete yardımıyla dokunmak doğru bir yaklaşım olacaktır.

Dünya Sağlık Örgütü’nün İki Çalışanında  Koronavirüs Görüldü

Ayrıca telefonlar da tanınmayan Coronavirüs taşıma riski bulunup bulunmadığı bilinmeyen kişilerle paylaşılmamalı. Uzmanlar özellikle kalabalık ortamlarda tanınmayan kişilerle çok acil bir durum olmadıkça telefonları ile arama yapılmasına izin verilmemesini tavsiye ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı