Gündem

EBA Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eğitim alanında yenilikçi hamleleriyle tanınan EBA, online olarak öğrencilere müfredatta yer alan derslere kolayca ulaşılabilmesi adına kaliteli bir hizmet yürütmektedir. Koronavirüs salgını ile beraber okulların 30 nisana kadar uzaktan eğitimle devam edilmesi, bu sisteme düşen yükün hayliyle arttığını gösteriyor. Fiziksel temastan uzak durulması gereken şu günlerde Milli Eğitim Bakanlığı okulların eğitime 30 nisana kadar uzak eğitim ile devam edeceği açıklaması yapıldı. Peki EBA’ya nasıl giriş yapılır? EBA nasıl kullanılır? Bugün, yazımızda bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Okuldaki eğitimi aratmayacak nitelikle özenle hazırlanmış bir eğitim uygulaması olan EBA, her sınıf için günde 3 defa ders anlatımı izleme şansınız var. Yani örnek olarak 7. sınıftaysanız sabahki dersi kaçırdığınız için üzülmeyin, öğlen ve akşam tekrar yayınları mevcut. Ayrıca telefon, tablet, televizyon ve bilgisayar üzerinden kolaylıkla izleme imkanınız bulunuyor

EBA’ya Nasıl Giriş Yapılır?

EBA’nın resmi sitesine girdiğinizde  Öğrenci >  EBA yolunu izleyerek giriş ekranına ulaşabilirsiniz. Açık öğretim öğrencisi iseniz Açık Öğretim kısmına tıklayarak giriş yapabilirsiniz.“EBA Giriş” ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle. “EBA Giriş” ekranına yönlendirileceksin. Açık Öğretim öğrencisiysen Öğrenci → Açık Öğretim yolunu izle.

EBA Şifremi Unuttum

  • “EBA Giriş” ekranına gelip Öğrenci → EBA şeklinde ilerlemelisiniz.
  • Ardından ekranda yazan şifremi unuttum yazısına tıklayın.
  • TC Numaranızı girdikten sonra güvenliğiniz için bir doğrulama yöntemi seçmeniz gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra seçeceğiniz doğrulama yöntemine göre değişen bir anlatım yapacağız.

E-Posta seçilmiş ise:

E-Posta adresinizi yazdıktan sonra Gönder’e basınız. E postanıza gelen doğrulama kodunu ekrandaki boşluğa yazmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz şifreyi ekrandaki boşluğa giriniz ve onaylayınız. Eğer sistemde mevcut bir e posta adresiniz yok ise öğretmen veya veli yardımı ile tek kullanımlık şifre temin edebilirsiniz. Bu konuda site üzerinde gerekli yardım kılavuzu mevcuttur.

Eğer cep telefonu üzerinden doğrulama yapacak iseniz:

Sisteme kaydolmak için kullandığınız cep telefonu numarasını girin ve göndere basın. Daha sonra gelen onay kodunu ekrana yazarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Sistemde kayıtlı telefon numaranız yok ise velinizden veya öğretmeninizden bu konu hakkında yardım alabilirsiniz. Tek kullanımlık şifre ile sorununuzu çözmüş olacaksınız.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı