Gündem

EBA TV’deki Filmler Hakkındaki Öğrenci Yazıları, MEB’in Dergisinde Yayınlanacak!

TRT EBA TV’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından cumartesi akşamları yayınlanması bekleniyor.

Sinema Kuşağı’ndaki filmlere göre öğrencilerin değerlendirmelerini Eğitim Ya Da Eğitim Dergisi’nin sinema kısmında yayınlamasına karar verildi.

Sosyal medya hesaplarında Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan açıklamaya göre, EBA TV üzerinden isteyen öğrenciler, izledikleri filmlere göre ” Filmde en beğendiğin sahneler nedir? Filmin teması nedir? Sonu değiştirmek ister miydin? filmin ana karakterini nasıl buldun? ” gibi soruların cevaplarını, “tanitim@meb.gov.tr” mail adresine gönderebilecekler.

Bu sayede uygun ve yeterli olan yazılar bakanlık tarafından revize edilerek Millî Eğitim Bakanlığı’na ait olan belli platformlarda paylaşımı yapılacak ve seçilmiş olan yazıların, bakanlık tarafından yayınlanan “Eğitim Ya Da Eğitim Dergisi”nin sinema bölümünde yayınlanması bekleniyor.  

Filmler EBA TV’de Yayınlanacağı Duyuruldu!

Özellikle corona virüs salgısı sonucu dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi online eğitime geçmiş olan Türk eğitim sistemi, internet ve televizyon üzerinden ulaşılabilen EBA platformu sayesinde öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmamasını sağlamaktadır. 

EBA TV’nin Sinema Kuşağı’nın televizyon ve internet üzerinden yayınlanması beklenen ilk filmi ise Uluslararası Berlin Film Festivali’nde en iyi film dalında bulunan Altın Ayı ödülü almış olan ve senaryosunu Semih Kaplanoğlu ile Orçun Köksal’ın birlikte yazdığı, yönetmen koltuğunda da Kaplanoğlu’nun oturduğu “Bal” filmidir.

Yapılmış olan yeni uygulama hakkında, öğrencilerin izlemiş oldukları filmler hakkındaki düşünce, görüş, yorum ve eleştirilerini tanitim@meb.gov.tr mailine göndermeleri beklenmekte.

Uygulamada bulunan bu yenilik ile öğrencilerin düşünce, anadilleri, yazma konularına ek olarak kendilerini doğru ve yeterli bir şekilde ifade etmeleri amaçlanıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugünden itibaren uygulamaya koyulacak olan bu uygulamanın ne kadar etkili olacağını zamanla hep birlikte göreceğiz.Bu uygulama sayesinde öğrencilerin hayal güçleri de ölçülmüş olacak.Filmleri izleyen öğrencilerin izlediğini anlama, betimleme gibi özellikleri geliştirilmek istenmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı