Gündem

Ege Denizi’nde Deprem! Kandilli Rasathanesi Açıklama Yaptı!

Ege bölgesinde yaşanan depremlere bir yenisi daha eklendi. Dün Marmaris’te meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki depremin ardından  depremin şiddeti bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından hissedilmişti. Sosyal izolasyonun önemine dikkat çekilen şu günlerde evde kalan vatandaşlar depremin korkusu ile kendilerini dışarı atmışlardı.

Depremin şiddeti AFAD tarafından yapılan açıklamalarda 4.4 olarak açıklanırken yaklaşık olarak 37 kilometre derinlikte meydana geldiği ifade edilmişti. Deprem sonrasında herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmazken pek çok kişi yeni bir depremin yaşanıp yaşanmayacağı endişesini taşıdılar.

Yeni Bir Deprem Daha Oldu!

Gelen son dakika bilgilerine göre bugün Ege Denizi üzerinde yeni bir depremin daha meydana geldiği öğrenildi. Düne göre daha küçük bir şiddette olan depremin büyüklüğü 3.5 olarak açıklandı. Kandilli Rasathanesi tarafından depremin şiddeti hakkında bir açıklama yapıldı. Ege Denizi üzerinde gerçekleşen depremin asıl merkez üssü ise 12 Adalar olarak belirlendi. Deprem bugün 10.05 sularında meydana geldi. Depremin yüzeye yakın olması sarsıntının şiddetinin küçük ancak hissedilir olmasına neden oldu. Deprem 5.8 kilometre derinlikte meydana geldi. Bölgede yeni depremlerin olmasından endişe duyuluyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı