Gündem

Ege Depremlerle Sallanıyor! Datça’da 4.6 Büyüklüğünde Deprem Oldu!

Gündemin salgın ile meşgul olduğu şu günlerde Ege ve Akdeniz’de günlerdir devam eden depremler vatandaşları paniğe sürüklüyor. Dün Akdeniz’de meydana gelen 6 şiddetindeki deprem Muğla’nın Marmaris ilçesinde oldukça etkili biçimde hissedilmişti. Sokağa çıkma yasağının olduğu ve sosyal mesafenin korunmasının son derece önemli olduğu şu günlerde depremde can ve mal kaybının yaşanmaması teselli edici bir durum olarak ifade edildi.

Bu sabah ise Ege’de meydana gelen deprem yine bölgedeki vatandaşları oldukça endişelendirdi. Sabah 08:54’te Muğla’nın Datça ilçesinde yaşandığı ortaya çıkan depremin büyüklüğünün 4.6 olduğu ortaya çıktı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi verileri çerçevesinde yapılan ölçümlere yer verildi.

Datça ilçesinin Yazıköy, Yakaköy, Sındı, Cumali ve Mesudiye mahallelerinde şiddetli biçimde hissedildiği öğrenildi. Deprem 7.4 kilometre derinlikte meydana geldi. Bölgede halkın kısa süreli bir panik yaşadığı ancak herhangi bir can ya da mal kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

Çok geçmeden bölgede ikinci bir deprem daha meydana geldi. Depremin yine Datça açıklarında yaşandığı öğrenildi. İkinci depremin meydana geldiği saat 09:38 olarak belirlendi. Bu sefer daha küçük şiddetli yaşanan depremin büyüklüğü 3.5 oldu. Bu sefer yerin 6.98 kilometre derinliğinde meydana geldiği açıklandı. Bölge halkı yeni depremlerin yaşanma ihtimalinden dolayı son derece gerginler.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı