Gündem

Elon Musk Koronavirüs Nedeniyle Fabrikalarını Kapatmamaya Kararlı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanan koronavirüs salgını nedeniyle Elon Musk fabrikalarını kapatmayacak.

Koronavirüs nedeniyle pek çok işletme evden çalışmaya geçerken, SpaceX’in Los Angeles şehrinde yer alan fabrikası için kapatılma kararı bulunmasına rağmen şirket bu karara uymuyor.

SpaceX’in kurucusu olan Elon Musk, son zamanlarda insanlık dışı davranışları ile gündeme geliyor. Bir internet sitesinde sızan e-posta’ya göre çalışanlarına hasta hissetmeleri durumunda işe gelmemesi gerektiğini belirten Elon Musk, ayrıca şirketlerinin ihtiyaç duyulması halinde COVID-19 hastalarına yardımcı olmak için solunum cihazları üretebileceğini Twitter üzerinden açıklamıştı.

Elon Musk salgının hızla yayılmasına ve ciddiyetine kulak asmadı ve insanlık dışı uygulamalarına devam etti. Ek solunum cihazı ihtiyacını bile sorgulayan Elon Musk ayrıca koronavirüs salgını nedeniyle yaşanılan paniğin de aptalca olduğunu dile getirmişti.

Ortaya çıkan son rapora göre SpaceX koronavirüs salgınından potansiyel olarak etkilenen tesisleri için kepenk indirmeyi reddediyor. Raporda ayrıca SpaceX’in Starlink tesislerindeki çalışanlar bir iş arkadaşlarının coronavirüsü test sonucunun pozitif çıktığını ve arkadaşlarının herkesten ayrı bir yerde tutulduğunu belirtiyor.

SpaceX çalışanları, kendilerinin ve ailelerinin risk altına olmasına rağmen çalışmaya zorla devam ettirildiklerini belirtti. Konuyla ilgili olarak bir SpaceX çalışanı yaptığı açıklamada, koronavirüs belirtileri gösteren pek çok kişi ile karşılaştığını ancak SpaceX’in 5.000 çalışanının o kişilerle birlikte aynı ortamda bulunmaya devam ettiğini üstelik çocuk bakım tesislerinin de çalışmaya devam ettiğini belirtti. Elon Musk’ın fabrikalarını ne zaman kapatacağını ise zaman içerisinde göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı