Gündem

Elon Musk Neredeyse ‘Tüm Mal Varlığını’ Satışa Çıkarıyor!

Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan TESLA’nın sahibi  Elon Musk sık sık yaptığı açıklamalar ile gündeme geliyor. Bu kez de sosyal medya üzerinden  üzerinden yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen ve Tesla hisselerinin 14 milyar dolar değer kaybetmesine neden olan Elon Musk son açıklamasında ise evini satışa çıkaracağını belirtti.

Üzerine kayıtlı hiçbir gayrimülk kalmasını istemediğini belirten Elon Musk tüm fiziksel mal varlıklarını satacağını açıkladı. Elon Musk, piyasa değeri 100 milyon doları bulunan 7 evini satışa çıkaracağını açıkladı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz gün İngiltere’de ‘UFO’ şeklinde yorumlanan Starlink uyduları görülmüştü. Son olarak Starlink uyguları bu kez Kırklareli ve Tekirdağ üzerinde görülmüştü. Uyduları gören halk, gördükleri karşısında şaşkınlık yaşamıştı. Fakat bu kez Elon Musk’ın uyduları ilk kez bu kadar net görüntülendi gökyüzünde.

Geçtiğimiz gün İngiltere’de görülen, Ufo şeklinde yorumlanan ve şaşkınlık ile paniğe sebep olan gökyüzündeki ışıklar, bu kez Tekirdağ ve Kırklareli’de göründü. Kırklareli’nin Lüleburgaz ve Tekirdağ’ın Malkara ilçesindeki insanların gördüğü bu ışıkların Elon Musk’ın uzaya gönderdiği ve sayıları 400’ü geçen Starlink uyduları olduğu tahmin ediliyor.

Evinin balkonunda yıldızları izlerken  hareket eden ışıkları gören Yasin Demiröz, bu anı kaçırmamak için fotoğraf çekti. Demiröz’ün çektiği fotoğrafın ise SpaceX’in internet projesi için üretilen Starlink uyduları olduğu görüldü.

SpaceX, Tesla, The Boring Company gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk’ın “ucuz ve yüksek hızda internet” kapsamında geliştirilen Starlink uydularına ait olan bu ışıklar, geçtiğimiz günlerde İngiltere üzerinde de fark edilmişti. Işıkların UFO olduğunu düşünen insanlar, sosyal medya üzerinde tartışma başlatmışlardı. Belirli bir yörüngede hareket eden Starlink uyduları, dönem dönem ülkemizin üzerinden de geçiyor. Gökyüzünde hareketli yıldız şeklinde ışıklar görüldüğünde panik yapılmaması için bunun starlink uydusu olduğu konusunda uyarı yapıldı.

Son olarak Starlink Uyduları Adana’da da görüldü. Sağlık çalışanı Murat Dülgeroğlu, “Hasta bırakıp, hastaneden çıktığımız sırada gökyüzündeki mavi cisimleri gördüm” şeklinde konuştu.

Dülgeroğlu,”Hasta bırakıp çıktıktan sonra, hastanenin çıkışındaki göbekten dönerken cama yansıyan ışıklar gördüm. Arkadaşlara bu mavi noktaların ne olduğunu sordum. Ben bir anda şaşırdım. Cama yansıyan bir ışık mı yoksa gökyüzünde bir cisim olduğunu düşündüm. Arkadaşlarla hep beraber gökyüzüne baktığımızda 3 tane mavi noktanın sabit bir şekilde durduğunu gördük. Araçtan inip 10 dakika bekledik. Gökteki cisimler hiç hareket etmeden sabit bir şekilde duruyorlardı. Daha sonra 2 mavi ışık paralele olarak dönmeye başladı. Görevli olduğumuz için daha fazla duramadık, hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyorum” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı