Gündem

Elon Musk: Üniversiteler Eğlenmek İçindir

Elon Musk, teknoloji alanında kilit bir isim olmasının yanında yaptığı açıklamalarla da hem sosyal ağlarda hem de medyada konuşulmaya devam ediyor. Katıldığı bir konferansta konuşan Musk, izleyicilere üniversitelerin eğitim için değil eğlenmek için olduğunu söyledi.

Elon Musk, bir şeyler öğrenmek için üniversitelere ihtiyaç olmadığını iddia etti. Tesla Motors’un sahibi ve milyarder bir girişimci olarak kendi şirketlerindeki işler için üniversite mezuniyeti şartı koşmadıklarını belirtti. Musk, “Shakespeare üniversite mezunu muydu? Muhtemelen hayır” diye ekledi.

Elon Musk Satellite 2020’de Konuştu

Elon Musk’ın pazartesi günü Washington’da gerçekleşen Satellite 2020’deki konuşması sırasında izleyicilerden biri itiraz etti. Şirketlerindeki işlerde üniversite mezuniyeti şartı olmadığını söyleyen Musk’a karşılık, Elon Musk’a ait SpaceX şirketinin yayınlanan bütün ilanlarında lisans mezuniyeti şartının yazılı olduğunu, bazı ilanlara başvurabilmek için ise yüksek lisans mezuniyetinin gerektiğini söyledi.

Elon Musk: Üniversiteler Eğlenmek İçindir

Şirketlerin yüksek mezuniyet derecesi istediğinden ancak öğrencilerin harçları ödemekte zorlandığından bahseden izleyici, burs imkanlarının olmayışından şikayet etti. Elon Musk ise üniversitelerin gereksiz olduğunu ve her şeyin ücretsiz bir şekilde öğrenilebileceğini söyledi. Musk ayrıca elektrikli araba üreten şirketi Tesla için üniversite mezuniyeti şartını kaldıracaklarını ve aslında gerekli tek şartın yetenek olması gerektiğini belirtti.

Elon Musk: Üniversite Okumaya Gerek Yok

Elon Musk “Üniversite mezunu olmak yetenekli olmak demek değildir” dedi ve ekledi “hatta ideal olarak yetenekli insanlar üniversiteyi yarıda bırakırlar.”

Ardından üniversite mezunu olmayan zeki ve başarılı isimlerden örnek veren Musk, Bill Gates ve Steve Jobs gibi teknoloji alanındaki dev isimleri sıraladı. Musk, Shakespeare’in de dilbilgisi eğitimden başka eğitim almadığını söyledi.

Ancak istatistikler bu isimlerin birer istisna olduğunu ortaya koyuyor. Amerika’daki istatistiklere göre üniversite mezunlarının yıllık gelirleri, lise mezunlarınınkinden 30 bin dolar daha fazla. Elon Musk’ın kendisi iki lisans diplomasına sahip.

Elon Musk: Üniversiteler Eğlenmek İçindir

Elon Musk Kimdir?

Elon Musk 1971 Güney Afrika doğumlu ve Amerikan vatandaşı bir girişimci ve iş adamıdır. 1999 yılında daha sonradan PayPal olarak bilinen X.com’u kurmuştur. 2002 yılında kurulan SpaceX ve 2003 yılında kurulan Tesla’nın sahibidir. Musk, 20’li yaşlarının sonlarına doğru multimilyoner olmuştur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı