Gündem

Elon Musk’ın Starlink Uyduları İlk Kez Bu Kadar Net Görüntülendi!

Bilindiği gibi geçtiğimiz gün İngiltere’de ‘UFO’ şeklinde yorumlanan Starlink uyduları görülmüştü. Son olarak Starlink uyguları bu kez Kırklareli ve Tekirdağ üzerinde görülmüştü. Uyduları gören halk, gördükleri karşısında şaşkınlık yaşamıştı. Fakat bu kez Elon Musk’ın uyduları ilk kez bu kadar net görüntülendi gökyüzünde.

Geçtiğimiz gün İngiltere’de görülen, Ufo şeklinde yorumlanan ve şaşkınlık ile paniğe sebep olan gökyüzündeki ışıklar, bu kez Tekirdağ ve Kırklareli’de göründü. Kırklareli’nin Lüleburgaz ve Tekirdağ’ın Malkara ilçesindeki insanların gördüğü bu ışıkların Elon Musk’ın uzaya gönderdiği ve sayıları 400’ü geçen Starlink uyduları olduğu tahmin ediliyor.

Evinin balkonunda yıldızları izlerken  hareket eden ışıkları gören Yasin Demiröz, bu anı kaçırmamak için fotoğraf çekti. Demiröz’ün çektiği fotoğrafın ise SpaceX’in internet projesi için üretilen Starlink uyduları olduğu görüldü.

SpaceX, Tesla, The Boring Company gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk’ın “ucuz ve yüksek hızda internet” kapsamında geliştirilen Starlink uydularına ait olan bu ışıklar, geçtiğimiz günlerde İngiltere üzerinde de fark edilmişti. Işıkların UFO olduğunu düşünen insanlar, sosyal medya üzerinde tartışma başlatmışlardı. Belirli bir yörüngede hareket eden Starlink uyduları, dönem dönem ülkemizin üzerinden de geçiyor. Gökyüzünde hareketli yıldız şeklinde ışıklar görüldüğünde panik yapılmaması için bunun starlink uydusu olduğu konusunda uyarı yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde benzer ilginç bir olay daha yaşanmıştı. İstanbul’da gece saatlerinde duyulan uğultu sesi şaşkınlık yarattı. Gece saatlerinde İstanbul’un çeşitli bölgelerinde ikamet eden kişilerce duyulan ilginç uğultu sesi sonucunda pek çok kişi balkon ve pencerelere koştu. Uğultu sesini duyanlar sesin kaynağını araştırmaya başladı. Sosyal medya üzerinden paylaşımlara da konu olan uğultunun kaynağı oldukça merak edildi.

Uğultunun bir uçak ya da gemiden kaynaklanıp kaynaklanmadığı araştırılmaya başlandı. Uğultunun kaynağı ile ilgili resmi makamlarca henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat ses duvarını aşan bir uçağın bu uğultu sesine neden olabileceği ve duyulan uğultunun da bir uçağa ait olduğu sosyal medyada çokça konuşulan konular arasında girdi.

Duyulan uğultuyla ilgili bir iddia da uğultunun İstanbul’da meydana gelen deprem ile ilgili olup olmadığı. AFAD tarafından yapılan açıkmalaya göre 02:56’da İstanbul’da 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Arnavutköy olarak belirlenirken, depremin derinliği 7.03 kilometre olarak belirtildi. Depremi hissedenler korku ve endişe yaşadı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı