Gündem

Enes Batur’a Ceza: Video Yüklemesi Yasaklandı!

Enes Batur Türkiye’nin en ünlü YouTuber’larından biri. Son zamanlarda çektiği videolarda çocuklara ve gençlere kötü örnek olduğu tartışılan Enes Batur, YouTube’a video yükleyemediğini duyurdu.

Enes Batur, uzun süredir gençlere kötü örnek olduğu söylenen YouTuber’ların başında geliyordu. Eski bir videosu yüzünden ceza aldığını ve YouTube’a video yükleyemediğini açıklayan Enes Batur şok etti.

Enes Batur YouTube’a Video Yükleyemiyor

Geçtiğimiz günlerde ismi adli bir olaya karışan ve Ankara Üniversitesi’nin yaptığı araştırmayla adından sık sık söz ettiren Enes Batur ceza aldı. Eski bir videosu yüzünden cezalandırılan Enes Batur, artık YouTube’a video yükleyemiyor. Ünlü Youtuber, en az birkaç günlük hazır videosu olduğunu ancak ceza yüzünden yükleyemediğini belirtti.

Aldığı cezayı haksız bulan 21 yaşındaki genç YouTuber, “Emeklerim çöp oluyor ” diye serzenişte bulundu.  YouTube yönetiminin verdiği cezanın ne zaman kalkacağı ise henüz bilinmiyor.

Enes Batur’a Ceza : Video Yüklemesi Yasaklandı

Enes Batur Kimdir ?

Son zamanlarda tüm dünyada ve ülkemizde en popüler mesleklerden biri haline gelen YouTuber’lık pek çok gencin ilgisini çekiyor. Gençler günlük vloglar izleyerek ve instagram üzerinden sevdikleri fenomenleri takip ederek günden güne bazı ünlü YouTuber’ların takipçisini artırıyor. Son dönemlerin en ünlü YouTuber’larından biri de bilindiği gibi Enes Batur.

Enes Batur Kimdir?

Tam adı Enes Batur Sungurtekin olan YouTuber Türkiye’nin en çok aboneye sahip şahsi YouTube kanalının sahibi. 1998 yılında doğan Enes Batur, Antalya Bilim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde bir süre eğitim alıp sonra Nişantaşı Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümüne devam etmiştir.

2019 yılında evlilik yaptığı haberleri ortaya çıkmış sonradan aslında evlenmediğini açıklamıştı. Bu yalan haberin Batur’un filminin reklamı olduğu konuşulmuştu.

Enes Batur’a Ceza : Video Yüklemesi Yasaklandı

Daha önce de telif hakkı ihlali yaptığı iddia edilen Enes Batur YouTube’dan ceza aldı. Aldığı ceza ile Youtube’a video yüklemesi yasaklandı. Bu durumun ne kadar süreceği ise bilinmiyor.

2018 ve 2019 yıllarında çektiği üç filmi ve üç ayrı single’ı bulunan fenomen, 2017 yılında Altın Kelebek, 2018 yılında ise Altın Palmiye Ödülü almıştı. Özellikle gençlere olumsuz ve kötü örnek olduğu konuşulan pek çok fenomen ve ünlü ile polemik halinde bulunan Enes Batur’un aldığı cezanın süresi dolduktan sonra videolarında bir değişikliğe gidip gitmeyeceği ise merak konusu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı