Gündem

EPDK Açıkladı:Elektriğe Zam Yapılmayacak!

Tüm dünyayla birlikte ülkemizin de olağanüstü bir dönemden geçtiği bu günlerde elektrik zammı ile ilgili de bir karar geldi.  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, yılın ikinci döneminde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı.

Yılmaz, “2020 yılı Nisan- Mayıs- Haziran aylarına yönelik herhangi bir fiyat artışı söz konusu değildir” şeklinde konuştu. Aynı zamanda Yılmaz, doğal gaz ve elektrik kesinti ile değerlendirmelerde bulundu ve enerji sektörünün her türlü fedakarlığı yapması gerektiğini belirtti.

Kurul Toplantısından Sonra Açıklama Yapıldı

Yapılan kurul toplantısının ardından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz,

“Sayın Cumhurbaşkanımızın elektrik ve doğal gaz kesme konusunda verdiği mesaj çok net. Sosyal devlet olmanın gereği ile biz de bu süreci yakından takip ediyoruz. Hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi hayati önem taşıyor. Enerji sektöründe görev yapan herkesin çok daha dikkatli, çok daha titiz çalışması gereken günlerdeyiz. Kurum olarak Bakanlığımızla eşgüdüm ve tam bir işbirliği ile çalışıyoruz ve ilerleyen günlerde alınması gereken yeni tedbirler olursa bu tedbirleri de vakit kaybetmeden alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”
Akaryakıt sektöründen gelen dönüşümlü çalışma ve bazı bayilerin belirli saatlerde kapatılması yönündeki taleplerini de değerlendiren Başkan Yılmaz; henüz böyle bir adımın gündemlerinde olmadığını, öncelikle vatandaşlardan evde kalmalarını ve mümkün mertebe dışarı çıkmamalarını beklediklerini kaydetti.

Hayatın akışında sorumlulukların ve ihtiyaçların sürdüğünü ve bu noktada akaryakıt sektöründeki hizmetlerin aksamamasının önemini vurgulayan EPDK Başkanı Yılmaz; “Vatandaşlarımız 7/24 akaryakıta ulaşabilmeli ve bu konuda en ufak bir sıkıntı ile karşılaşmamalı. Ancak piyasanın sürdürülebilirliğinin korunması için -vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde- yeni önlemler almak söz konusu olduğunda Kurumlarımızla irtibatlı şekilde üzerimize düşeni yaparız” şeklinde açıklama yaptı.

Koronavirüs karşı sürdürülen mücadelede dün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Başkan Erdoğan’ın belirttiği gibi tüm kurum ve kuruluşlar seferberlik başlatmış durumda. Küresel ekonominin içinde bulunduğu zor durum Türkiye ekonomisini de etkiliyor hiç kuşkusuz. Türkiye ekonomisinin en az etkilenmesi, şu süreçte çalışamayan ve ‘evde kal’ çağrısına uyan kişilerin bu süreci en az maddi zararla atlatması için tedbirlere her gün bir yenisi ekleniyor.bu sürecin en az hasarla ve en kısa sürede tamamen ortada kalkması, virüsün yayılma hızının kırılması için en önemli ve hayati önem taşıyan faktörün evde kalmak ve sosyal izolasyon olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı