Gündem

Erdoğan Talimat Verdi! Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesine Giden Yolu Bakanlık Yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesine yapılacak olan yolu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı inşa edecek.

Dünya’nın en büyük hastanelerinden biri olacak olan Başakşehir İkitteli Şehir Hastanesi’nin bitimine sayılı zaman kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, hastanenin Mayıs ayına yetiştirileceğini duyurmuştu. Genel Muayene, Psikiyatri, Nöroloji, Ortopedi, Kardiyoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Çocuk Hastalıkları, Kadın Doğum ve Onkoloji bölümlerinden oluşacak tam donanımlı ve 2682 yataklı hastanede günde yaklaşık 65 bin kişi hizmet alabilecek. Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü sitesinde açıklanan verilere göre hastane inşaatının yüzde 38’i tamamlanmış durumda. 789.000 m2 alana kurulmakta olan hastanede, 2.068 adet sismik izolatör bulunacak. Beklenen İstanbul depreminde dahi ameliyatların yarıda kesilmeyeceğine dair açıklama İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’ndan geldi. Sayın Cumhurbaşkanımızın “hayalim” dediği hizmetlerden biri olduğunu söyleyen Memişoğlu, “Tahimlerimize göre 10 bin kişi istihdam edilecek.” diyerek sözlerine devam etti.

Hastanede ayrıca 24 yataklı ve tam donanımlı yanık ünitesi de bulunacak. 836 adet Poliklinik odası ile hizmet verecek hastanede, 301.000 m2 kapalı, 40.000 m2 açık olmak üzere iki adette otopark inşa ediliyor.

Bu bağlamda hastaneye ulaşım için kullanılacak olan yol ile ilgili soru işaretlerini, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu giderdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Anadolu Ajansı muhabirine Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi güzergahına yapılacak yol çalışması ile ilgili bilgi verdi. Açıklamalarda bulunan Bakan Adil Karaismailoğlu, hastane güzergahına yapılacak yolun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın çalışma yapacağı yol ağlarına dahil edildiğini bildirdi. Bakan, “Mayıs ayında hastanemiz ile birlikte yollarımız da hizmet vermeye başlayacak.” açıklamasında bulundu.

Hastanenin, Koronavirüs salgını ile mücadelede etkin bir rol oynaması için çalışmalar hızlandırılarak, açılışın Mayıs ayında gerçekleştirileceği duyuruldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı