Gündem

Erdoğan Talimat Verdi! Kapalı TBMM’de Acil Toplantı!

Belirtilenlere göre kapalı olmasına rağmen, TBMM’de acil olarak toplantı düzenleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu meslek örgütlerinin seçimi ve faaliyetlerindeki değişim ile ilgili ilk toplantının bugün TBMM’de yapılacağı belirtildi.

Acil olarak düzenlenen toplantıda AK Parti Grup yönetimi , partinin hukukçu avukatları ile kanun taslağının içinde yer alan baro seçimleri ile ilgili değişikliği tartışıp ele alacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün telekonferans yöntemi ile düzenlenen MYK toplantısında, “Bu kanunu hemen hazırlayın” talimatını verdiği öğrenildi. Meslek kuruluşlarındaki değişimin kademeli olarak yapılacağı belirtildi. Değişimin önce barolardan başlayacağı ardından ise mühendisler ve mimarlar ile ilgili düzenleme yapılacağı belirtildi. Düzenlenen acil toplantıda, Tabipler Odası’nın seçim sisteminin ne zaman değişeceği ile ilgili de karar verileceği belirtildi. Detaylar  tartışıldıktan sonra düzenlemenin son hali Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

Hatırlanacak olursa bir süre önce Meclis doktorunun Koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. TBMM Başkanlığı: Meclis Hastanesi Doktorunda Covid-19 çıktı’ şeklinde açıklama yaptı. Doktor şehir hastanesinde gözlem altındaydı koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla doktor karantinaya alındı.29 Mart’ta Meclis doktoru koronavirüs testi yaptırmış ve testi negatif çıkmıştı. Ancak semptomlar artınca doktora yapılan ikinci test pozitif çıktı.

Bununla birlikte doktorla temas eden 213 kişi de yakın takibe alındı. 12’si milletvekili 213 kişi kontrolden geçti, tümü evlerinde 14 gün boyunca izole edildi. TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç; “İlgili hekime muayene olmuş tüm hasta ve personel bilgilendirilmiş ve evlerinde 14 günlük izolasyonları sağlanmıştır. Her gün aranılarak sözel klinik takibi yapılmıştır. Bu kişilerde evde izolasyon süresince vakaya rastlanılmamıştır” ifadelerinde bulundu.

Alınan önlemler hakkında konuşan Bilgiç; “Grip Polikliniği oluşturulmuş ve poliklinik odasındaki merkezi havalandırma emişleri kapatılmış, Hepa filtre cihazı temin edilmiş, numune alma kabini yapılmıştır. Hastanemizde görevli doktorumuzun COVID-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle COVID-19 test için hızlı antikor testi temin edilmiş ve tüm personele iki kere tarama yapılmıştır. Şüpheli vaka kapsamında hastaneye yatışı gerçekleştirilen personelimizle temas kuran tüm personel ve hastalar aranarak karantina protokolü uygulanması hakkında bilgi verilmiştir. Hastane içerisinde tüm alanlar dezenfekte edilmiş ve şüpheli vaka sonrası ilgili alanların dezenfektesi yapılmıştır. Acil servis girişi bina önüne triaj alanı planlanmıştır.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı