Gündem

Eski Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in annesi coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in annesi Sıddıka Görmez’in corona virüsü sebebi ile hayata gözlerini kapattı, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı olan Ali Yalçın vefat haberini sosyal medya hesabından söyledi.

Mehmet Görmez’e Taziye Mesajları Gelmeye Başladı.

ALİ ERBAŞ ‘’ HOCAMIZA VE YAKINLARINA SABIR DİLİYORUM’’ mesajını iletti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, Sıddıka Görmez için yayınladığı taziye mesajında, “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn. Önceki Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez Hocamızın muhterem annesi Sıddika Görmez’e Rabbimden rahmet; hocamıza ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun” cümlelerini kullandı.

SP LİDERİNDEN DE TAZİYE MESAJI GELDİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’da, Sıddıka Görmez’in vefat etmesinden sonra başsağlığı mesajı paylaştı. Başsağlığı mesajını Sosyal medya hesabından bulunarak “Merhumeye Allah’tan rahmet diliyor, ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum” cümlelerine yer verdi.

Eski Diyanet İşleri Başkanı MEHMET GÖRMEZ Kimdir?

1959 ‘da Gaziantep’te doğdu. İlköğrenimini Nizip’te bitirdi ve orta öğrenimini Gaziantep İmam Hatip Lisesinde bitirdi. 1983 yılında ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde üniversite hayatına başladı. 1987 yılında ise üniversiteden mezun oldu.

Kırıkkale’de Kuran kursu öğretmenliği yaparak meslek hayatına atıldı. Daha sonra Ankara’nın farklı bölgelerinde imam hatiplik ve vaizlik gibi görevler yaptı. “Sünnet ve Hadisin Anlaşılması ve Yorumlanmasında Metodoloji Sorunu” isimli tezini bitirdi. 1995 yılında Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Birincilik Ödülü’ne laik görüldü.

Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Bölümü’nde 1995-1997 yıllarında dersler verdi.

Daha sonra birçok farklı görevlerde yer alarak 2010 yılında Diyanet İşleri Başkanı oldu.

Mehmet Görmez’in birçok yayınlanmış eseri vardır. Prof. Dr. Mehmet Görmez, evlidir ve üç çocuk babasıdır. Arapça ve İngilizce dillerini biliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı görevinden ise emeklilik sebebi ile 1 Ağustos 2017 yılında ayrılmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı