Gündem

Facebook’tan Sağlık Çalışanlarına Bağış

Sosyal medya platformlarının en geniş kitlelere ulaşanlarından biri olan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, sağlık çalışanları için bağış yapacağını duyurdu.

Mark Zuckerberg, hafta sonu Facebook hesabında bir açıklama yaptı. Açıklamasında sağlık çalışanlarının zor durumda kalmalarını ve onları virüsten koruyacak koruyucu maske bağışı yapacağını söyleyen Zuckerberg, bu maske ile Covid-19 virüsüne karşı önlemlerin arttırılmasına dikkat çekti. Dağıtacağı maskelerin solunum maskesi olduğunu ve sağlık çalışanlarının işine yarayacağını belirtti. Bu hamlesiyle Coronavirüs’e karşı savaşan ve virüse yakalanan bireylerin tekrar sağlığına kavuşabilmeleri için gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarını unutmadığını göstermiş oldu.

Mark Zuckerberg Facebook hesabında “Sağlık çalışanlarının acilen daha fazla koruyucu ekipmana ihtiyacı var. Yardım etmek için zamanında California yangınlarından dolayı aldığımız 720.000 maskeden oluşan acil durum rezervimizi bağışladık. Ayrıca bağış yapmak için daha fazla kaynak sağlamaya çalışıyoruz. Umarım hepiniz sağlıklı ve güvende olursunuz!” paylaşımı yaptı.

Facebook Başka Hangi Önlemleri Aldı?

Geçtiğimiz günlerde şirketlerin evden çalışma kararları gündeme geldi. Facebook da bu kararı benimseyerek çalışanlarını ve çalışanlarının çevresindeki insanları düşündü. 45 bin çalışanına evden çalışma imkanı sundu ve ofis içi virüs yayılımını engelledi.

Facebook CEO’su Zuckerberg, bu kararından önce Corona virüsün yeni yeni gündeme gelmeye başlamasıyla birlikte ihtiyacı olan küçük işletmelere 100 milyon dolar bağış yapacağını belirtti.

Bir süre önce meydana gelen güvenlik önlemleri açığı ile kriz yaşayan Facebook şirketi, yaptığı bu bağışlar ve çalışanlarına evden çalışma imkanı sunması ile gündeme geldi. Yaşadığı krizi iyi yönetebilen Facebook, Mark Zuckerberg’in bu bağışları yapması üzerine kullanıcılar üzerinde iyi bir itibar bıraktı.

Diğer Büyük Şirketler Ne Yaptı?

Amazon şirketinin kurucusu ve CEO’su olan Jeff Besoz, insanların ihtiyaçlarına kulak vererek günlük ev aletleri, bebek malzemeleri ve tıbbi malzemeler gibi temel ürünlerin üretilmesine ağırlık verdiğini açıkladı. Apple CEO’su Tim Cook, Coronavirüse karşı gerekli olan malzemeleri belirleyip bunları temin edeceğini açıkladı. Bununla beraber 15 bin dolarlık bir bağış yaptı.

Yine birçok büyük şirket Facebook gibi evden çalışma kararı aldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı