Gündem

Fatih Altaylı’dan İnanç Vergisi Teklifi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın hutbe konuşmasında eşcinsellikle ilgili söylediği sözler tartışma konusu olmuştu. Bütçesiyle de sık sık gündeme gelen Diyanet İşleri’ne Fatih Altaylı’dan bir öneri geldi.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı hutbe konuşmasında eşcinsellik ile ilgili söylediği sözler Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın gündeme oturmasına neden olmuştu. Hutbesinde “İslam dini, zinayı en büyük haramlardan biri kabul ediyor. Lutiliği ve eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti” sözlerini kullanmıştı.

Ankara Barosu da bu sözlerin nefret söylemi olduğunu belirterek bu sözleri desteklemediğini ve onları aşağılayıcı bulduğunu açıkladı. Bu açıklamadan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı, Ankara Barosu’na suç duyurusunda bulundu.

Diyanet Vergisi Oluşturulsun

Hutbe tartışması son hızla devam ederken Fatih Altaylı, gazete köşesindeki yazısında Diyanet İşleri’ne bir öneride bulundu. Diyanet İşleri’nin “Diyanet vergisi” oluşturmasını ve yalnızca inançlı olan insanların bu payı ödemesi gerektiğini yazısında belirtti. Yazısının bir kısmı şu şekilde:

Hutbe tartışmasından birkaç gün sonra “Diyanete kızmayın. Tüm bu dini kurumlar eşcinselliğe karşı bu tarz açıklamalar yapar” dedim diye bana hak verenler de oldu, çok kızanlar da. Hatta benim de bir eşcinsel olduğumu iddia edenler bile çıktı. Salih Mirzabeyoğlu’na karşı yapılan hukuksuzlukları gündeme getirdiğim zaman geçmişte İBDA’cı olduğumu Allahtan iddia etmemişlerdi.

Çünkü salaktır bunlar, eğer bir haksızlığa karşı çıkarsanız sizin de o tarafta yer aldığınızı düşünürler. Tıp her şeye çare buluyor evet ama ahmaklığa henüz çare bulunamadı.

..

Birkaç gün önceki yazımda da bazıları “O zaman siz de eşcinsellerden vergi almayın” dememi eşcinsellerden hiç vergi alınmasın diye yorumlamış. Olur mu öyle şey. Ben sadece eşcinsellerden Diyanet payı alınmasın dedim.
Hatta daha da açık bir teklifim var. Diyanet İşleri “İnanç vergisi” diye bir vergi koysun. Bu vergiyi “Ben inançlı değilim” diyenler ya da camileri kullanmayanlar ödemesin. Çünkü bazıları diyor ki, “Almanya’da kilise vergisi var”. Doğru var.
Hristiyanım diyenler, kiliseye gidenler veriyor.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı